تجربه یک روز سرشار از هیجان در پارک آبی وایلد وادی دبی

به گزارش مینی ست، تجربه زندگی در یک شهر آبی را داشته اید؟ به نظرتان گذراندن یک روز کامل در پارک آبی وایلد وادی دبی (Wild Wadi Water Park) چطور است؟ اگر دوست دار هیجان و تفریحات آبی هستید و می خواهید آدرنالین خونتان تا نهایت ممکن بالا برود، این فرصت را به هیچ عنوان از دست ندهید.

تجربه یک روز سرشار از هیجان در پارک آبی وایلد وادی دبی

درست روبروی برج العرب معروف، پارکی وجود دارد که نظیرش را خاورمیانه و حتی کل اروپا به خودش ندیده است. هر تفریح آبی که فکرش را بکنید می توان در این پارک تجربه کرد. از سرسره ای که 32 متر ارتفاع دارد و به صورت عمودی در آن شناوری می شوید تا ترن سواری در آب.

بیایید ببینیم این پارک آبی سحرآمیز دیگر چه چیزهایی دارد که باوجود قدمت ده ساله اش، هنوز هم گردشگران را مجذوب خودش می نماید.

قبل از همه چیز، حتما راهنمای سفر به دبی را مطالعه کنید.

هیجان انگیزترین امکانات پارک آبی وایلد وادی دبی

وارد پارک آبی وایلد وادی دبی که می شوید، همه چیز به طرز شگفت انگیزی مجذوب نماینده است. حتی شاید با خودتان فکر کنید اینجا دست کمی از سرزمین عجایب ندارد.

آن قدر کارهای هیجان انگیز می توان در این پارک کرد که انتخاب یکی از بین همه آن ها سخت ترین کار ممکن است. برای اینکه بتوانید برترین تفریحات آبی را اول امتحان کنید و هیچ چیزی را در پارک آبی دبی از دست ندهید، ما برترین قسمت های پارک را برایتان فهرست نموده ایم.

1- جمیرا اِسکِرا | JUMEIRAH SCEIRAH

تابه حال سرسره سوار شده اید؟ اگر این کار را تجربه نموده باشید، می دانید که اوج لذت سرسره سواری لیز خوردن از ارتفاعی چند متری تا روی سطح زمین است. جمیرا اِسکِرا هم یک نوع سرسره است. با این تفاوت که، در این سرسره قرار است در ارتفاع سی ودو متری زمین قرار بگیرید و سرخوردن روی آب را تجربه کنید.

در بالاترین نقطه این سرسره یک کپسول منتظر شما است و باید داخل این کپسول بروید. حال باید دست هایتان را به صورت ضربدری روی سینه قرار دهید و پاهایتان را جفت کنید.

در یک لحظه، زیر پایتان خالی می گردد و در سرسره شناور خواهید بود. سپس با سرعت هشتاد کیلومتر بر ساعت، طول صدوبیست متری این سرسره را طی می کنید تا به استخری که پایین آن است برسید.

به خاطر داشته باشید که تنها کسانی می توانند این تفریح آبی را تجربه نمایند که قدشان بیشتر از یک متر و ده سانتی متر و وزنشان کمتر از صد و سی وشش کیلوگرم است.

حواستان باشد که صف طولانی انتظار سرسره شما را از سوارشدن به آن ناامید نکند و قید این وسیله تفریحی را نزنید. چراکه بدون تجربه سرسره سواری با جمیرا اِسکِرا، انگار اصلا در دبی نبوده اید و به پارک آبی دبی نرفته اید.

احتیاجی به نگرانی در خصوص هزینه ها نیست چون با این راهنما، هزینه سفر به دبی را هم می توانید حدس بزنید.

2- برج سورج | BURJ SURJ

می خواهید شجاعت دوستانتان را امتحان کنید و شجاعت خودتان را به آن ها ثابت کنید؟ الان وقتش است. برج سورج یک سرسره مارپیچ است که بارها و بارها شما را با حرکت پرشتاب آب می چرخاند تا لحظه ای که به درون استخر آبی که در پایین برج واقع شده است پرتاب شوید.

برای استفاده از این سرسره آبی به تیوپ احتیاج خواهید داشت و می توانید در قالب گروه های دونفره تا پنج نفره این تفریح آبی را تجربه کنید. شاید به نظرتان سرسره سواری روی آب، آن هم با تیوپ ساده به نظر برسد اما پس از اولین پیچ و تاب برج سورج، حرفتان را پس می گیرید.

3- مستر بلسترز | MASTER BLASTERS

ترن سواری خودش به میزان کافی هیجان دارد، حال تصور کنید که سازندگان پارک آبی وایلد وادی دبی این تجربه را با سرسره آبی هم ترکیب نموده اند تا نهایت ماجراجویی باشد.

این ترن آبی پانزده متر از سطح زمین ارتفاع دارد و برای سوارشدن به آن باید روی تیوپ قرار بگیرید. شما در مستر بلسترز مانند یک ماهی لیز می خورید و از یک سمت ترن به سمت دیگر می روید. شاید به همین دلیل است که در اطراف مستر بلسترز، بیشتر از همه جا صدای جیغ و فریادهای پرهیجان به گوش می رسد.

در کنار تفریحات آبی، می توانید از شهربازی های دبی هم لذت ببرید.

4- موج سواری واقعی در استخر موج | Breakers Bay

زمان آن رسیده که به رویایی که همواره درباره موج سواری داشته اید رنگ واقعیت ببخشید. جالب ترین نکته درباره این موج سواری این است که رویایتان در دل یک شهر کویری مانند دبی محقق می گردد.

در پارک آبی وایلد وادی دبی، یک استخر پر از موج های غول پیکر و کوچک دیده می گردد. این استخر موج، بزرگ ترین استخر موج ساخته شده در خاورمیانه است و موج های یک ونیم متری اش، دست کمی از موج های خلیج فارس ندارند.

وقتش رسیده که تخته موجتان را بردارید و با موج های بزرگ و کوچک واقعی که در این استخر وجود دارند همسفر شوید.

راستی…

به خاطر داشته باشید که این استخر برای بزرگسالان در نظر گرفته شده است و بچه ها نمی توانند از آن استفاده نمایند.

5- سفر آبی در رودخانه جوها

تصور می کنید که پارک آبی دبی تنها برای دوست داران هیجان مناسب است و هیچ چیزی در اینجا برای آرامش دوستان وجود ندارد! سخت در اشتباه هستید. رودخانه جوها درست همان جایی است که آرامش واقعی را در این پارک به همه هدیه می نماید.

رودخانه جوها باوجود سیصد و شصت متر طول، شما را دورتادور پارک آبی می چرخاند و به ملاقات آبشارهای متعدد می برد. این سفر را می توانید به تنهایی و با تیوپ های تک نفره تجربه کنید یا با دوستان یا خانواده تان، به یک سفر آبی با تیوپ های شناور در رودخانه بروید.

در این تفریح آبی بچه ها هم می توانند همراهتان باشند. البته که باید هم زمان با تماشای محیط اطراف، چهارچشمی مراقب فرزندتان باشید تا در رودخانه نیفتد.

6. تنتروم اَلِی | TANTRUM ALLEY

تابه حال در گرداب گرفتارشده اید؟ تنتروم اَلِی جایی است که مقابله با گرداب های شدید را در آن تجربه می کنید.

دو سرسره با شیب تند نقطه شروع این سفر طوفانی هستند. در طول جهت در گرداب هایی گرفتار می شوید که تپش قبلتان را روی هزار می برد و درنهایت، پس از عبور از سه گرداب شدید به داخل یک استخر آب پرتاب می شوید.

تفریحات آبی برای بچه ها در پارک آبی دبی

تا به این جا هر چیزی که درباره این پارک گفتیم مخصوص بزرگسالان بود و بچه ها یا از آن محروم بودند یا تنها همراه خانواده باید آن را تجربه می کردند. واقعا پارک آبی وایلد وادی دبی هیچ چیزی برای بچه ها ندارد؟ مگر می گردد سازنده های پارک به بچه ها فکر ننموده باشند. در اینجا کارهایی که بچه ها می توانند در این پارک تجربه نمایند را آورده ایم.

Juhas Dhow and Lagoon ؛ مکانی برای تفریح بچه ها

Juhas Dhow and Lagoon، مکانی است که در پارک آبی دبی مخصوص بچه ها طراحی شده است. در این مکان بیشتر از صد نوع فعالیت آبی برای بچه ها در نظر گرفته شده. بچه ها می توانند از سرسره های آبی مخصوصشان لذت ببرند یا اینکه با تفنگ های آب پاشی همدیگر را تا نهایت ممکن خیس نمایند.

اگر همراه فرزندتان به این مکان رفته اید مراقب باشید، چراکه هرلحظه امکان دارد سطل های غول پیکری که می بینید سرریز شوند و یک حمام جانانه برایتان به ارمغان بیاورند. این سطل ها هرچند دقیقه لبریز می شوند و بارانی سیل آسا فراوری می نمایند.

بهای بلیط این پارک آبی رویایی چقدر است؟

برنامه تان را تنظیم نموده اید که حتما وقتی در دبی هستید به این پارک آبی هم سری بزنید، پس باید قیمت بلیط آن را بدانید. چراکه هزینه تفریحات هم بخشی از هزینه سفر به­ حساب می آید.

جالب است بدانید که در پارک آبی وایلد وادی دبی، بهای بلیط بر اساس قد افراد محاسبه می گردد. اگر قدتان از یک متر و ده سانتی متر بلندتر است، باید 310 درهم برای بلیط بپردازید؛ اما اگر قدتان از یک متر و ده سانتی متر کوتاه تر است، با پرداختن 260 درهم می توانید بلیط پارک آبی دبی را به دست بیاورید.

یک روش عالی برای صرفه جویی در هزینه بلیط هم وجود دارد. برای اینکه 40 درهم کمتر بپردازید، کافی است به وسیله سایت اصلی پارک بلیط را به صورت آنلاین خریداری کنید. با این کار می توانید پول بیشتری برای دیگر تفریحات هیجان انگیز دبی ذخیره کنید.

بجز هزینه بلیط هزینه های دیگری هم هست. اگر کمد لازم دارید تا وسایلتان را درون آن بگذارید، باید 45 تا 85 درهم بپردازید. کمدهای پارک آبی سایزهای متنوعی دارند و از کمدهای کوچک تا بزرگ را می توانید انتخاب کنید.

پس از قرار دادن وسایل، درب کمدها قفل شده و دستبند مغناطیسی مخصوص که حکم کلید کمد را دارد به مراجعه ­نمایندگان داده می ­گردد. با این دستبند می­ توانید کارهای دیگری علاوه بر باز کردن درب کمد هم انجام دهید. به عنوان مثال، این دستنبد مغناطیسی حکم کیف پول همراهتان را دارد و می­توانید با استفاده از آن خوراکی و نوشیدنی خریداری کنید و بعدا حساب کنید.

اگر یادتان رفته حوله بیاورید، این امکان برایتان فراهم شده که 40 درهم بپردازید و حوله اجاره کنید. در حقیقت همه چیز در پارک هست، شما فقط باید تصمیم بگیرید و به این مکان بروید.

راستی…

اگر فرزندی دارید که زیر دو سال است، احتیاجی نیست که برایش بلیط خریداری کنید. چراکه ورودش به پارک آبی مجذوب نماینده دبی رایگان است. البته کسانی که مهمان هتل های جمیرا هستند هم می توانند به صورت مهمان از این پارک آبی استفاده نمایند و هیچ پولی برای تفریحات آبی نپردازند.

چه موقع به این پارک آبی برویم؟

همان طور که میدانید آب و هوای دبی بسیار گرم و شرجی است. به همین دلیل ایده رفتن به پارک آبی دبی در فصل های گرم سال چندان جالب به نظر نمی رسد.

پارک آبی دبی در زمستان آب و هوای مناسبی دارد. در کل برترین زمان برای رفتن به این پارک پرهیجان را می توان از ماه نوامبر تا ماه مارس در نظر گرفت.

باید و نبایدهای پوشیدنی های پارک آبی دبی

برای رفتن به این پارک آبی باید قوانینی که در نظر گرفته شده را رعایت کنید. این بایدها و نبایدها را در ادامه برایتان آورده ایم.

1- پوشیدن لباس شنا مناسب

شما نمی توانید هر لباسی را برای شنا در پارک آبی وایلد وادی دبی بپوشید. لباس شنا نباید بدن نما باشد. بعلاوه حق ندارید با لباس زیر از تفریحات آبی بهره ببرید.

استفاده از مایو اسلامی مجاز است و می توانید آن را از فروشگاه های موجود در پارک تهیه کنید؛ اما در صورت نداشتن این مایو، نمی توانید از لباس های بلند مانند پیراهن و سایر لباس های معمولی بهره ببرید.

یادتان باشد، لباس شنایتان نباید دکمه، قفل، زیپ و… داشته باشد. زیرا این وسایل می تواند به خودتان یا دیگران موقع انجام تفریحات آبی صدمه بزند.

2- همراه نداشتن جواهرات بلند و سنگین

نباید از جواهرات سنگین و بلند مانند گردنبند یا سرویس طلا بهره ببرید.

3- عدم استفاده از عینک موقع انجام تفریحات آبی

استفاده از عینک طبی یا آفتابی موقع شنا ممنوع است. اگر عینک دارید، بهتر است موقع انجام تفریحات آبی آن را به دوستانتان بسپارید.

4- استفاده از پوشک مخصوص برای نوزادان

اگر نوزادی همراهتان است، باید پوشک ضد آب مخصوص بپوشد. این پوشک را می ­توانید از فروشگاه­ های موجود در پارک آبی تهیه کنید.

چه کسانی می­ توانند به این پارک آبی بروند؟

تمام افراد از بزرگ تا کوچک می توانند وارد پارک آبی دبی شوند. حتی در این پارک آبی، امکانات مخصوص افراد معلول هم در نظر گرفته شده است.

کسانی که دارای معلولیت های مختلف مانند معلولیت حرکتی هستند، می توانند به این پارک بروند و از امکانات ویژه خودشان استفاده نمایند. پارک آبی دبی برای معلولان وسایل تفریح و تفریحی مناسبی در نظر گرفته و حتی بلیط را هم با تخفیف به آن ها عرضه می­کند.

می ­توان در پارک آبی دبی دورهمی گرفت؟

برخی از افراد به محض تماشا پارک آبی دبی، این فکر به فکر شان می­رسد که چرا دورهمی یا تولد را در این پارک برگزار نکنیم؟ چراکه هم می ­توان در پارک تفریح کرد و هم غذاهای متنوع خورد. قبل از شما، سازندگان پارک آبی به این موضوع هم فکر نموده اند. شما می توانید با تشریفات ویژه یا معمولی، جشن تولد فرزندتان را در این مکان برگزار کنید.

بعلاوه می­توانید قرارهای محبت آمیز یا دورهمی های خانوادگی را در پارک آبی وایلد وادی دبی داشته باشید و یک خاطره به یادماندنی برای خودتان و خانواده یا دوستانتان رقم بزنید.

در پارک آبی دبی، کجا استراحت کنیم؟

تا هرمیزان هم که عاشق تفریحات آبی باشید و از انجام دادن چندباره آن ها لذت برید، لحظاتی احتیاج دارید که در گوشه ای آرام بگیرید و انرژی ازدست رفته خودتان را برگردانید. در پارک آبی دبی، کابین هایی به این منظور در نظر گرفته شده اند.

در تمام فضایی که در پارک آبی وایلد وادی دبی وجود دارد، کلا شش کابین یا اتاقک برای استراحت در نظر گرفته شده. هر یک از این کابین ها پذیرای هشت نفر هستند و در هر کابین، یک یخچال در نظر گرفته شده که میوه، نوشابه و آب در آن واقع شده است.

چهار جایگاه حمام آفتاب راحت به همراه یک میز و چهار جایگاه معمولی در هر یک از این کابین ها وجود دارد. می توانید مقداری میوه یا نوشیدنی بردارید، روی جایگاه راحتتان دراز بکشید و از گرمای دلپذیر آفتاب بهره مند شوید. حریم خصوصی که دارید، آرامش و لذتی چندین برابر از حمام آفتاب برایتان به ارمغان می آورد.

یادتان باشد که…

برای در اختیار داشتن این کابین ها باید هزینه اضافی پرداخت کنید و صرفا داشتن بلیط پارک برای اقامت در آن ها کافی نیست.

در پارک آبی دبی، کجا غذا بخوریم؟

پس از تجربه یک یا چند تفریح آبی، دیگر احساس ضعف نمی گذارد که به سراغ یک وسیله تفریحی دیگر بروید. شکمتان هرلحظه این اخطار را می دهد که خالی است و هر آن ممکن است قوای بدنی تان به کم ترین حد ممکن برسد. چاره کار این است که هرچند ساعت یک بار یک غذای خوشمزه بخورید.

درست است که اجازه ندارید هیچ غذا و نوشیدنی به جز یک بطری آب از خانه به پارک آبی وایلد وادی دبی ببرید؛ اما این علت نمی گردد که گرسنه بمانید و شکمتان به قاروقور بیفتد. در این پارک آبی رستوران های متعددی دایر شده اند که غذاهای خوشمزه ای دارند. در اینجا نام این رستوران ها را برایتان آورده ایم.

1- جولشانز برگر در آشپزخانه خانوادگی جوهاس

مجذوب نماینده ترین منوی غذایی پارک آبی دبی را می توانید در آشپزخانه خانوادگی جوهاس (Juhas Family Kitchen) پیدا کنید. برگرهای این رستوران معروف هستند و اغلب افراد این غذا را برای خوردن سفارش می دهند. البته می توانید از بین غذاهای منو، سیب زمینی سرخ نموده، شاورما یا مرغ را هم برای خوردن انتخاب کنید. در کل کیفیت غذاهای این رستوران راضی نماینده است.

اگر رژیم غذایی دارید و می خواهید یک سالاد خوشمزه بخورید، این رستوران برترین جا برایتان است. انواع سالاد را می توانید در این رستوران سفارش دهید و از خوردن آن ها لذت ببرید.

2- اسموک هاوس یا خانه دود

به غذاهایی که به سبک آمریکایی ها و روی باربیکیو درست می شوند علاقه خاصی دارید، اسموک هاوس (Smoke House) رستورانی برای شما است. مرغ دودی که در این رستوران سرو می گردد شگفت انگیز است. البته می توانید انواع غذاهای دودی دیگر را هم در اسموک هاوس یا خانه دود امتحان کنید.

3- پیتزا ریپتاید

دوست داران پیتزا در همه جا در پی این غذا هستند و دلشان نمی خواهد به جای پیزا خوراکی دیگری را جایگزین نمایند. پیتزا ریپتاید (Riptide Pizza) برای دوست داران پیتزا افتتاح شده. در این رستوران می توانید انواع پیتزا را امتحان کنید. نکته جالب توجه این است که، برای تهیه این پیتزاها از مواد اولیه تازه استفاده می گردد. به همین دلیل عطروطعم آن ها فراموش نشدنی است.

4- کافه شاه بندر

دلتان یک میان وعده مجذوب نماینده می خواهد؟ می توانید در کافه شاه بندر (Shah Bandars Café) آن را پیدا کنید. از پاپ ­کرن تا بستنی، ناچو و چیپس در این کافه یافت می گردد. هر چه می خواهید سفارش دهید و خودتان را به یک میان وعده دل چسب مهمان کنید.

در پارک آبی دبی، چه چیزهایی می توانیم بخریم؟

همان طور که گفتیم، اقلام مورد احتیاجتان مانند مایو، حوله و… در فروشگاه هایی که در پارک آبی وایلد وادی دبی واقع شده است به فروش می رسند. البته اجناس این فروشگاه ها تنها به اقلام مربوط به شنا و تفریحات آبی ختم نمی گردد، بلکه شما می توانید از فروشگاه های پارک آبی دبی سوغاتی های دلخواهتان را نیز تهیه کنید. فروشگاه هایی که در این پارک قرار دارند عبارتند از:

  • گاری یا ارابه سندباد (Sindbads cart)
  • فروشگاه ایر تتو (Air Tattoo)
  • بازار آل وادی (Souk Al Wadi)
  • بازار شابندر (Shabandars Souk)

در انتها…

پارک آبی وایلد وادی دبی یک شهر آبی کامل است. می توانید از سرسره هایی که ارتفاعشان مثل یک برج است سر بخورید و همراه آب به درون استخر عمیق بروید. یا اینکه در کابین خصوصی بمانید و حمام آفتاب بگیرید. در پارک آبی دبی هم رستوران وجود دارد و هم فروشگاه. همین موضوع شما را از دنیای بیرون بی احتیاج می نماید.

ما هر چه بگوییم نمی­ تواند این پارک آبی را به خوبی توصیف کند، باید خودتان بروید و لحظاتی را در این پارک سپری کنید، آن وقت می توانید معنی زندگی در یک شهر آبی واقعی را بفهمید.

منبع:عـلی بـابا

منبع: دیجیاتور
انتشار: 14 مرداد 1401 بروزرسانی: 14 مرداد 1401 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 2068

به "تجربه یک روز سرشار از هیجان در پارک آبی وایلد وادی دبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجربه یک روز سرشار از هیجان در پارک آبی وایلد وادی دبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید