تجهیز خانه تاریخی امیرکبیر

به گزارش مینی ست، نماینده مردم استان مرکزی در شورای عالی استان ها از قول مساعد رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور در مورد تجهیز خانه تاریخی امیرکبیر اطلاع داد.

تجهیز خانه تاریخی امیرکبیر

سعید صوفی در حاشیه برگزاری بیست و یکمین اجلاس شورای عالی استان ها در جمع مینی ست از تجهیز خانه امیرکبیر اطلاع داد و گفت: روز گذشته در جلسه مشترک اعضای شورای عالی استان ها با رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور مقرر شد خانه امیرکبیر که به ثبت یونسکو نیز رسیده تجهیز و تکمیل گردد.

زادگاه و منزل امیرکبیر در روستای هزاوه واقع در استان مرکزی است که به علت کمبود بودجه و تجهیزات روند تکمیل آن متوقف شده بود. لذا از علی اصغر مونسان - معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری- درخواست کردیم نسبت به تجهیز و تکمیل این خانه قدیمی تاریخی اقدام نمایند که خوشبختانه قول مساعد در این زمینه داده شد.

نماینده مردم استان مرکزی در شورای عالی استان ها تاکید نمود: در حال حاضر محل قتل امیرکبیر در کاشان واقع شده است که دارای درآمد خوبی از حوزه گردشگری است ولی خانه تاریخی امیرکبیر شناخته شده نیست و گردشگران بسیار کمی دارد.

روستای هزاوه دارای منظره ای زیبا و ظرفیت ها وپتانسیل های بسیاری برای گردشگری دارد. لذا امیدواریم با قول مساعد رئیس سازمان میراث فرهنگی این خانه تاریخی نیز هرچه زودتر تکمیل گردد و پذیرای گردشگران زیادی باشد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 29 شهریور 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 282

به "تجهیز خانه تاریخی امیرکبیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجهیز خانه تاریخی امیرکبیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید