تهدید استقلال و احتمال شکایت به فیفا، رفتار مسئولان دردآور بود

به گزارش مینی ست، حنیف عمران زاده در مصاحبه با خبرنگاران در مورد شرایط این روزهای استقلال که به آن انتقاد زیادی وارد می گردد، گفت: به نظرم وضعیت تیم بد نیست. مطمئناً مدیرا ن استقلال به زودی با استراماچونی به نتیجه خواهند رسید و وی راهنمایی آبی پوشان را به عهده خواهد گرفت.

تهدید استقلال و احتمال شکایت به فیفا، رفتار مسئولان دردآور بود

مجیدی بازیکنان جدید را جذب می نماید

وی اضافه نمود: فرهاد مجیدی که فصل گذشته دستیار شفر بود حالا وظیفه جذب بازیکنان را به عهده دارد و با شناختی که از فوتبال ما و بازیکنان لیگ رجحان دارد با آرامش نفرات مورد نظر استقلال را جذب خواهد نمود زیرا اگر سرمربی ایتالیایی استقلال به زودی معرفی گردد، نمی تواند به دلیل عدم شناخت بازیکنان ما کسی را جذب کند. بنابراین این وظیفه به عهده فرهاد گذاشته شده و او مطمئناً این کار را به خوبی انجام خواهد داد.

تجریبات تلخ گذشته تکرار نمی گردد

عمران زاده در مورد نگرانی طرفداران استقلال از شرایط موجود توضیح داد: طرفداران نگران نباشند. هنوز فصل جابجایی آغاز نشده. مطمئناً مدیران استقلال نمی خواهند تجربیات تلخ سال گذشته دوباره تکرار شده و در امر جذب بازیکن و اردوهای پیش فصل تأخیر به وجود بیاید و استقلال نتواند عملکردی قابل قبول در لیگ نوزدهم داشته باشد.

نباید اسیر فضای مجازی شد

مدافع پیشین استقلال گفت: همه چیز باید با صبر و حوصله و آرامش صورت گیرد و مسئولان استقلال نباید اسیر صحبت هایی که در فضای مجازی می گردد، بشوند. زیرا این موضوع سال گذشته ضربه بزرگی به استقلال زد.

قرارداد شفر چندین برابر شد

عمران زاده تأکید کرد: سال گذشته فضای مجازی باعث شد تا رقم قرارداد شفر از 300 هزار دلار به یک میلیون و 200 هزار دلار تغییر پیدا کند. طرفداران آنقدر فشار آوردند که مدیران استقلال مجبور شدند تحت هر شرایطی، شفر را حفظ نموده و او هم تا شرایط را چنین دید به خوبی از این موقعیت استفاده کرد و در حالی که ارزش قرارداد او بیشتر از 300 هزار دلار نبود، یک قرارداد بسیار خوب بست که این ضربه بزرگی به استقلال زد. شفر هرگز ارزش چنین قراردادی را نداشت چرا که متأسفانه نه او عملکرد خوبی داشت و نه توانست حتی یک قهرمانی برای استقلال بیاورد.

کمیته فنی تأثیر زیادی دارد

مدافع پیشین استقلال در مورد نقش کمیته فنی در جذب بازیکن و انتخاب سرمربی تیم هم گفت: کمیته فنی نقش بسزایی خواهد داشت. اگرچه یک بار علی پروین به طور شفاف اظهار داشت که در فوتبال ما کمیته فنی کشک است اما اعتقاد دارم با توجه به حضور بزرگانی چون مظلومی، نامجو مطلق و بهتاش فریبا در کمیته فنی آنها می توانند تأثیر مطلوبی در روند تیمی استقلال داشته باشند. هم در انتخاب مربی، بازیکن و هم یاری به سرمربی تیم در لیگ نوزدهم. متأسفانه فصل گذشته شفر اعتقادی به کمیته فنی نداشت و تیم از این لحاظ ضربه بزرگی خورد و استقلال نتوانست به صندلی واقعی اش دست پیدا کند.

اردوی پیش فصل خوب نبود

وی ادامه داد: فصل گذشته به دلیل کوتاهی هایی که به وجود آمد نه اردوی پیش فصل خوبی انجام شد و نه همه بازیکنان در اردو حضور داشتند و این مسئله تأثیر بسیار منفی در عملکرد استقلال داشت و استقلال یکی از دلایل عدم پیروزیتش همین مسئله بود.

رفتار مسئولان استقلال دردآور بود

مدافع پیشین استقلال در مورد پستی که پژمان منتظری گذاشته بود و از مسئولان استقلال بابت تماس نگرفتن با او انتقاد نموده بود، گفت: متأسفانه در سالهای گذشته برخورد باشگاه با بازیکنان خوب نیست. امثال پژمان که بزرگان تیم استقلال در این روزها هستند باید احترام ویژه ای داشته باشند. به آنها حرمت گذاشته گردد و همان برخوردی که دو سال پیش با ما صورت گرفت، رخ ندهد که در بهترین شرایط حتی با ما تماس نگرفتند که بگویند شما دیگر در این تیم حضور ندارید و ناگهان دیدیم اسم من و چند بازیکن دیگر در لیست مازاد باشگاه نهاده شد که این برای ما بسیار دردآور بود.

دسته چک تمام شد مطالباتم را نگرفتم!

عمران زاده در پاسخ به این سوال که آیا مطالباتش را از باشگاه پس از گذشت دو سال دریافت نموده است یا خیر؟ یادآور شد: من یک میلیارد و 100 میلیون تومان از باشگاه طلب داشتم. در تاریخ 97/06/15 با باشگاه صحبت کردم و 50 درصد از مطالباتم را به خاطر طرفداران و یاری به باشگاه بخشیدم و قرار شد در سه فقره چک، بقیه مطالبات من پرداخت گردد اما از شانس بد من دسته چک نصرالله عبداللهی تمام شد و به من چکی تعلق نگرفت ولی گفته شد که حتماً مطالبات را پرداخت می نمایند اما از آن روز تا الان من حتی یک ریال هم از باشگاه دریافت نکردم ضمن اینکه در توافق نامه ما ذکر شده بود که اگر تا انتها سال 97 مطالبات من پرداخت نگردد من می توانم تمام مطالبات خود را دریافت کنم.

به فیفا شکایت می کنم

وی اضافه نمود: من حسن نیت خود را نشان دادم اما متأسفانه عکس العمل خوبی از باشگاه ندیدم و حالا علیرغم میل باطنی ام و با اینکه استقلال را بسیار دوست دارم مجبورم به خاطر دریافت مطالباتم از این تیم به فیفا شکایت کنم. حتی مدارک را به دارالترجمه برده و آماده کردم اما اگر تا مدتی دیگر باشگاه مطالبات من را پرداخت نکند مجبورم این کار را انجام دهم.

فعلاً اقدامی نمی کنم

عمران زاده توضیح داد: این را گفتم که طرفداران بدانند من در شرایط سختی قرار دارم و تا امروز هم تحمل و سکوت کردم تا شاید باشگاه مطالبات من را پرداخت کند ولی صبر و تحمل هم اندازه ای دارد اگرچه من به خاطر احترامی که به آقای فتخی دارم فعلاً دست به چنین کاری نمی زنم اما امیدوارم آنها هم به فکر من باشند و مطالبات من را پرداخت نمایند زیرا همه هم دوره های من در استقلال دریافتی داشتند به جز من بدشانس.

در تیم های پایه استقلال کار می کنم

وی در پاسخ به این پرسش که در حال حاضر به چه کاری مشغول هستید، گفت: این روزهای در تیم های پایه استقلال کار می کنم و کوشش می کنم به همراه مربیان پایه استقلال بازیکنان خوبی را به فوتبال ایران معرفی کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا پولی هم دریافت نموده اید یا خیر؟ گفت: من به خاطر دلم این کار را آغاز کردم و پولی دریافت نکردم. زیرا برای آقای فتحی احترام خاصی قائلم و امیدوارم بتوانم در تیم های پایه به استقلال یاری کنم.

امیدوارم ویلموتس مثل کی روش نگردد

عمران زاده در مورد حضور مارک ویلموتس به عنوان سرمربی تیم ملی هم گفت: او مربی شناخته شده و کارنامه داری است و امیدوارم بتواند در تیم ملی پیروز باشد البته باید حدود اختیارات او تعیین باشد که ویلموتس هم مثل کی روش نگردد که او همه کاره فوتبال ما بود و هر آنچه می خواست باید صورت می گرفت. مربی بلژیکی جدید تیم ملی از کارنامه قابل قبولی برخوردار است و مطمئناً اگر شرایط برای او مهیا باشد می تواند پیروز باشد. مسئولان فدراسیون فوتبال باید اختیارات او را تعیین نمایند و اجازه ندهند در هر کاری دخالت نمایند و حیطه او را تعیین نمایند. کار او باید فقط در زمین چمن باشد نه اینکه در مسائل مدیریتی و اجرایی دخالت کند.

استقلال فصل آینده خوب می گردد

مدافع پیشین استقلال در انتها گفت: با حضور سرمربی خارجی جدید و شناخت خوبی که فرهاد از فوتبال ما دارد طرفداران مطمئن باشند که فصل آینده استقلال شرایط خوبی خواهد داشت به شرط آنکه آنها شکیبا باشند و اجازه دهند مسئولان استقلال در آرامش کامل کار خود را انجام دهند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 مرداد 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 216

به "تهدید استقلال و احتمال شکایت به فیفا، رفتار مسئولان دردآور بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهدید استقلال و احتمال شکایت به فیفا، رفتار مسئولان دردآور بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید