خدابخشی: سطح قهرمانی اروپا با آسیا قابل مقایسه نیست، آرمین می تواند مصدومیت و حریفان را با هم شکست دهد

به گزارش مینی ست، ملی پوش ایرانی تیم ملی تکواندو صربستان گفت: دو دوره در قهرمانی آسیا حضور داشتم و دو دوره در قهرمانی اروپا، اما سطح مسابقات اروپا با آسیا قابل مقایسه نیست.

خدابخشی: سطح قهرمانی اروپا با آسیا قابل مقایسه نیست، آرمین می تواند مصدومیت و حریفان را با هم شکست دهد

مهدی خدابخشی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره کسب مدال نقره در مسابقات تکواندو قهرمانی اروپا گفت: حدود دو ماه قبل از قهرمانی اروپا از ناحیه عضله دوقلوی پا با پارگی گِرید دو روبرو شدم. اتفاقی که باعث شد نتوانم آنگونه که دوست داشتم تمرین کنم. به خاطر همین موضوع آمادگی بدنی مناسبی برای حضور در مسابقات نداشتم، اما از لحاظ روحی، روانی و ذهنی فوق العاده آماده بودم. با آغاز مسابقات همه چیز خوب پیش می رفت که در اواسط بازی دوم متأسفانه آسیب دوباره برگشت و حتی جدی تر شد.

وی توضیح داد: تصمیم نداشتم در مسابقه نیمه نهایی مبارزه کنم، اما با صحبت و مشاوره با مربیان و مسئولان فدراسیون صربستان قرار شد بازی کنم، اما در ملاقات فینال به میدان نروم. در نهایت با درد شدید و با یاری مسکن و تِیپ بازی کردم و با وجودی که کار خاصی انجام ندادم، اما به خاطر آمادگی ذهنی و روحی توانستم به فزونی برسم و به ملاقات فینال راه پیدا کنم. بعد از این مسابقه درد به قدری شدید شده بود که نتوانستم فینال را ادامه بدهم، اما خدا را شکر که با کسب مدال نقره توانستم دومین مدال خود را برای صربستان کسب کنم.

ملی پوش تیم ملی تکواندو صربستان در خصوص مصدومیت خود خاطر نشان کرد: یک آسیب دیدگی دارم و دکترها قول دادند تا مسابقات کسب سهمیه من را برسانند، اما بعید می دانم شرایط تمرینی خوبی داشته باشم. امیدوارم تا زمان برگزاری این مسابقات خود را از لحاظ بدنی نیز آماده کنم تا بتوانم پیروز به کسب سهمیه المپیک توکیو شوم.

خدابخشی با تأکید بر سطح کیفی بالای مسابقات قهرمانی اروپا گفت: بعد از مدتی تعطیلی مسابقات به خاطر ویروس کرونا که فقط می توانستیم در شرایط سخت تمرین داشته باشیم و از مبارزه به دور بودیم، خدا را شکر مسابقات قهرمانی اروپا برگزار گردید. البته فکر می کنم قاره اروپا از سایر قاره ها در برگزاری مسابقات پیش قدم تر بود و توانستند قهرمانی اروپا را همانند سال گذشته برگزار نمایند و سطح مسابقات فوق العاده بالا بود.

وی خاطر نشان کرد: دو دوره حضور در مسابقات قهرمانی آسیا را تجربه کردم و دو دوره نیز در مسابقات قهرمانی اروپا به میدان رفتم و می توانم با قاطعیت بگویم سطح کیفی مسابقات قهرمانی اروپا با قهرمانی آسیا قابل مقایسه نیست. مسابقات اروپا فوق العاده دشوارتر و سخت تر از قهرمانی آسیاست. در آسیا قدرت هایی مانند کره جنوبی، ایران و چین حضور دارند، اما در اروپا همه کشورها پیشرفت کردند و فاصله ها بسیار نزدیک است و همین موضوع کار را برای کسب امتیاز سخت تر نموده است.

قهرمان سابق تکواندو دنیا در خصوص شانس خود برای کسب سهمیه المپیک توکیو گفت: تمام فکر و ذهن خود را برای کسب سهمیه المپیک گذاشتم و امیدوارم آسیب دیدگی جلوی کارم را نگیرد. آسیب دیدگی دوقلو در ورزش تکواندو، آسیبی است که می تواند جلوی فعالیت بازیکن را بگیرد. تمام وزن بدن و بیشتر فعالیت ها با این عضله انجام می گردد و امیدوارم نتواند جلودارم باشد.

خدابخشی اضافه نمود: صد درصد توانایی خود را به کار می گیریم تا پیروز به کسب سهمیه شوم و برای دومین بار در المپیک حضور داشته باشم. البته وزن خود را تغییر دادم و حریفانم از لحاظ قدرت بدنی و وزنی شرایط بهتری نسبت به من دارند، اما من نیز از لحاظ ذهنی فوق العاده آماده هستم و امیدوارم روز، روزم باشد و کسب سهمیه کنم.

وی با اشاره به ارتباط خود با تکواندو ایران و ملی پوشان گفت: خدا را شکر با بیشتر مسئولان فدراسیون و به خصوص رئیس فدراسیون تکواندو ارتباط خوبی دارم و امیدوارم همه نیز به تصمیم من برای ادامه فعالیت در صربستان احترام بگذارند. با آرمین هادی پور و میرهاشم حسینی نیز هر هفته در ارتباط هستم و صحبت می کنم.

قهرمان سابق بازی های آسیایی راجع به مصدومیت هادی پور هم گفت: در جریان آسیب دیدگی آرمین هستم، اما با توجه به شناختم از او مطمئنم آسیب نمی تواند جلودارش باشد. آرمین می تواند هم آسیب دیدگی و هم حریفان خود را در المپیک شکست بدهد. بچه های المپیکی ما تا به حال توانایی های خود را اثبات کردند و اعتقاد دارم به امید خدا در المپیک روز، روز آنها خواهد بود تا دل مردم عزیزمان را در این شرایط سخت برای لحظاتی شاد نمایند. مطمئن باشید هر دو ملی پوش ما با تمام وجود در المپیک مسابقه خواهند داد. من نیز چه کسب سهمیه کنم و چه پیروز به انجام این کار نشوم، دعاگوی آرمین و میرهاشم عزیز هستم و امیدوارم بهترین نتیجه را کسب نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1556

به "خدابخشی: سطح قهرمانی اروپا با آسیا قابل مقایسه نیست، آرمین می تواند مصدومیت و حریفان را با هم شکست دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خدابخشی: سطح قهرمانی اروپا با آسیا قابل مقایسه نیست، آرمین می تواند مصدومیت و حریفان را با هم شکست دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید