خداحافظی تهرانی ها با پیاده راه 17 شهریور

به گزارش مینی ست، از همان ابتدا کسبه و اهالی خیابان 17 شهریور ناراضی بودند و گلایه خود را به شورای شهر و مجلس بردند و بعد از آن وقتی متوجه شدند شهرداری در اجرای طرح پیاده راه کردن خیابان 17 شهریور، مصر است، اعتراضات خود را مطرح کردند تا بلکه صدای آن ها را کسی بشنود.

خداحافظی تهرانی ها با پیاده راه 17 شهریور

به گزارش ایسنا، از همان ابتدای روی کار آمدن شورای شهر چهارم، موضوع پیاده راه 17 شهریور و اعتراض اهالی و کسبه آن جنجالی و حاشیه شد و برغم اصرار اعضای شورای شهر، اما شهرداری حاضر به عقب نشینی از طرح نبود.

اعتراضات، بازدید ها از محور 17 شهریور و آنالیز تاثیر این پیاده راه بر روی زندگی اهالی ادامه داشت تا اینکه کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر چهارم نظرسنجی را از اهالی و کسبه در خصوص مقدار رضایتمندی از پروژه پیاده راه انجام داد و معین شد علاوه بر کسبه، اهالی نیز از این طرح ناراضی هستند و در اواخر عمر شورای شهر چهارم، اعضا در واپیسن روز های سال 95 رأی به بازگشایی کامل محور دادند که در نهایت از خیابان صفا به پایین باز شد، اما عمر این شورا به بازگشایی کامل نرسید تا اینکه امیر یزدی شهردار منطقه 12 دراین باره اطلاع داد که با مساعدت معاون هماهنگی و امور منطقه ها شهرداری تهران و رئیس شورای شهر، محور 17 شهریور، حد فاصل خیابان صفا تا میدان امام حسین (ع) که پیاده راه بود، پس از بازدید چند تن از اعضای شورای شهر و با کسب مصوبات کمیته های تخصصی سازمان حمل ونقل و ترافیک بازگشایی شد.

به گفته شهردار منطقه 12، این محور در گذشته فقط از راستا شمال به جنوب، یعنی از خیابان مازندران به خیابان 17 شهریور امکان تردد داشت؛ بعلاوه در راستا جنوب به شمال از تقاطع صفا-17 شهریور فقط تاکسی و اتوبوس می توانستند به سمت میدان امام حسین (علیه السلام) حرکت نمایند.

یزدی با اشاره به اعتراضات کسبه و ساکنان این محدوده که ناشی از پیاده راه بودن این معبر بود، افزوده بود: پس از انجام مطالعات به وسیله مشاوران و آنالیز موضوعات ترافیکی، اجتماعی و فرهنگی، طرح مطالعاتی در کمیته شبکه معابر سازمان حمل ونقل و ترافیک ارائه و طبق مصوبه این سازمان مقرر شد تردد جنوب به شمال به منظور دسترسی به خیابان دماوند - شرق آزاد گردد.

حالا مشاهدات میدانی خبرنگار ما نشان از جمع آوری کامل سنگ فرش و آسفالت خیابان دارد که معاون حمل ونقل شهرداری منطقه 12 با تائید این موضوع، خبر از بازگشایی کامل پیاده راه می دهد.

عبادی در خصوص آسفالت کردن محور پیاده راه 17 شهریور می گوید: پیاده راه 17 شهریور حد فاصل خیابان صفا تا میدان امام حسین (ع) پیاده راه بود و از خیابان صفا تا میدان شهدا در مقاطع مختلف زمانی پیاده راه بازگشایی شده بود.

وی با بیان اینکه بر اساس مصوبه ای ضلع جنوب به شمال پیاده راه 17 شهریور جنوبی به سمت خیابان دماوند بازگشایی شد، ادامه می دهد: حرکت شمال به جنوب خودرو ها از دو سال قبل بازگشایی شده بود و ما آرام سازی حرکت جنوب به شمال را در دستور کار قرار دادیم.

معاون حمل و نقل شهرداری منطقه 12 با بیان اینکه در راستای آرام سازی، سنگ فرش های خیابان 17 شهریور حد فاصل میدان شهدا تا صفا جمع آوری و آسفالت شد، می گوید: در فاز بعدی جمع آوری سنگفرش های خیابان صفا تا میدان امام حسین را در دستور کار خواهیم داشت، اما دقت داشته باشید که با این شرایط میدان امام حسین به یک پلازا تبدیل شده چرا که دور تا دور میدان بسته است و تنها از ضلع شرقی میدان امکان خروج وجود دارد و به عبارت دیگر یک ربع دایره تنها در ضلع شرقی امکان خروج وجود دارد و میدان نیز به یک فضای شهری تبدیل شده است.

وی می افزاید: نارضایتی اهالی و درخواست کسبه دلیل بازگشایی ها بوده، چرا که در حال حاضر 10 سال است که این محور به پیاده راه تبدیل شده و از همان اول نیز نارضایتی های اهالی را در پی داشته است.

حالا با آزاد شدن تردد و جمع آوری سنگفرش و آسفالت خیابان 17 شهریور می توان گفت که تردد به طور کامل از محدوده میدان امام حسین (ع) تا میدان شهدا و بالعکس برقرار شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 14 تیر 1401 بروزرسانی: 14 تیر 1401 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 2040

به "خداحافظی تهرانی ها با پیاده راه 17 شهریور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خداحافظی تهرانی ها با پیاده راه 17 شهریور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید