دلایل پذیرفتن پیشنهاد سرمربیگری تیم فوتبال چوکا از زبان علی لطیفی

به گزارش مینی ست، به گزارش خبرنگاران، در آستانه هفته سوم رقابتهای لیگ برتر با تصمیم مالکان باشگاه چوکا تالش، هادی شکوری از سرمربیگری این تیم کنار رفت تا علی لطیفی جای او را بگیرد.

دلایل پذیرفتن پیشنهاد سرمربیگری تیم فوتبال چوکا از زبان علی لطیفی

سرمربی جدید تیم چوکا در گفتگویی کامل با خبرنگاران پیش از اولین تجربه مربیگری اش گفت: شخصاً تا سه چهار روز پیش هیچ شناختی از آقایان رضامند و نعمت زاده مالکان باشگاه چوکا نداشتم. تا اینکه مدیر برنامه های بنده تماس گرفت و قرار مذاکره گذاشت. در این مذاکره اولین موردی که از مالکان باشگاه خواستم، شارژ اقتصادی بازیکنان بود. چون بازیکنان دو سه ماه بود هیچ دریافتی نداشتند. بعد از آنکه مطمئن شدم مالکان باشگاه تعهد خود درباره پرداختی به بازیکنان را محقق کردند قراردادم را به صورت رسمی منعقد نموده و برای راهنمایی تیم راهی اهواز شدم.

سرمربی جدید تیم چوکا خاطرنشان ساخت: با افتخار راهنمایی تیم چوکا را پذیرفتم چون این تیم از تیم های قدیمی و ریشه دار فوتبال ایران است و به سبب نزدیکی جغرافیایی تالش با شهر من (اردبیل) به شدت به طرفداران این تیم که همزبان من هم هستند احساس نزدیکی می کنم.

وی اضافه نمود: به جز تالش یکی دو پیشنهاد دیگر هم داشتم اما ذاتاً انسانی هستم که دوست دارم سخت ترین کارها را انتخاب کنم و برای همین خودم را به این چالش عظیم دعوت کردم.

لطیفی توضیح داد: البته مالکان باشگاه هم گفتند جز من سه چهار گزینه دیگر هم داشتند که حتی برنامه هم گرفته بودند و همگی از مربیان کارنامه دار و صاحب نام فوتبال بودند که در نهایت به دلیل رزومه کاری من در تیم های بحران زاده، تصمیم دریافتد این افتخار را به بنده بدهند. حالا من از مالکان عظیموار باشگاه چوکا تنها انتظاری که دارم متعهد ماندن به همه تعهدات شان در قبال مجموعه تیم است.

پیشکسوت فوتبال که سابقه کوتاه مدتی در مربیگری تیم ملوان را هم دارد گفت: من آدمی نیستم که بخواهم به هر طریقی و به هر قیمتی در هر تیمی بمانم. فصل گذشته سرمربی ملوان بودم و ملوانی که یکی از پر افتخارترین، قدیمی ترین، ریشه دار ترین و پر هوادارترین تیم های ایران است که برای هر مربی بودن در این تیم افتخار است، حاضر نشدم به قیمت زیر سئوال رفتن شرف کاری ام با این تیم ادامه دهم.

سرمربی پیشین ملوان در این خصوص بیان داشت: می توانستم قراردادم را با این تیم داشته باشم، پولم را بگیرم و هر نتیجه ای که تیم بگیرد امنیت شغلی داشته باشم منوط به اینکه چشمم را روی یکسری کارهای مالک سابق باشگاه ببندم. اما من پای شرف خودم و طرفداران تیم ایستادم و در نشست خبری گفتم هر آنچه را که نباید می گفتم و در همان نشست خبری هم استعفا دادم.

وی اضافه نمود: با اینکه ملوان را قهرمان نکردم و حتی حضوری بلند مدت در این تیم نداشتم، اما به خاطر ایستادن پای مردم شریف انزلی و طرفداران غیور ملوان و افشا کردن یک سری مسائل پشت پرده ای، مردم انزلی به من لطف دارند و همین برای من کافی است. بعضی رفتن ها انسان را ماندگار تر می نماید.

لطیفی گفت: این اتفاق یک بار دیگر چند ماه پیش برای من تکرار شد و وقتی با گل ریحان البرز به توافق رسیدم و دیدم مالک باشگاه خیلی راحت قولی که بابت هزینه کردن در تیم به من داده بود را نادیده گرفت، قید ماندن در این تیم را زدم تا تعیین گردد حاضر نیستم به هر قیمتی باشم.

ملی پوش سابق کشورمان در ادامه بیان داشت: همانطور که در بین ما مربیان هستند تعداد کمی که در کارشان فساد دارند، در بین قشر ژورنالیستهای ورزشی هم قشر کمی هستند که پاکی های ورزش زیبای فوتبال را فدای فساد خود نموده و تنها به دنبال سودجویی خودشان هستند. همین جمعیت بسیار کم که در اقلیت مطلق قرار دارند، چهره فوتبال را مخدوش و لکه دار نموده اند و این ورزش زیبا و جذاب زشت و کثیف جلوه می دهند.

لطیفی بیان داشت: متاسفانه بعضی ها هستند بدون اینکه بویی از ژورنالیستی برده باشند با راه اندازی یکسری سایت های غیر رسمی در پوشش پرداختن به لیگ یک و دو، به استثمار فوتبالیست های جوان می پردازند و خون آنها را در شیشه نموده اند. این سایت ها که اغلب هم با یکی دو نفر اداره می گردد به مربی و بازیکن رحم نمی نمایند و تنها به دنبال اهداف سودجویانه خود هستند و باعث رونق دریافت پلیدی ها در فوتبال می گردد و انتظار می رود جلوی کار این سایت ها گرفته گردد و اگر فردی ادعای ژورنالیستی دارد با عبور از فیلترهای لازم در سایت ها و خبرگزاری های رسمی قلم بزند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1318

به "دلایل پذیرفتن پیشنهاد سرمربیگری تیم فوتبال چوکا از زبان علی لطیفی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلایل پذیرفتن پیشنهاد سرمربیگری تیم فوتبال چوکا از زبان علی لطیفی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید