روش های نابودی بوی سیر

به گزارش مینی ست، خبرنگاران : بوی سیر تا مدت ها باقی بماند که می توان آن را با راهکارهایی از بین برد.

روش های نابودی بوی سیر

سیر از خوراکی های مفید است اما مسئله ای که خیلی از افراد با آن مواجهند بوی سیر است.

به گزارش خبرنگاران ، اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که سیر را به خاطر خواص غذایی و درمانی آن مصرف می نمایند، می توانید به جای مصرف سیر، از مکمل های آن بهره ببرید.

موثرترین راه از بین بردن بوی سیر این است که ترکیبات سولفوری مولد این بو را از دهان حذف کنید. این کار را می توانید با مسواک زدن، استفاده از نخ دندان و دهان شویه انجام دهید. بعلاوه باید زبان خود را حتماً مسواک بزنید. این کار برای از بین بردن بوی سیر بسیار مهم است. سایر راهکارهایی که به شما معرفی می کنیم نیز می توانند یاری نمایند.

شما می توانید از این راه ها قبل یا بعد از مسواک زدن یا استفاده از نخ دندان بهره ببرید، اما توجه داشته باشید که حذف ترکیبات سولفوری باید حتماً صورت بگیرد و این راه ها را نمی توان جایگزین حذف ترکیبات کرد. اگر شما بدون اینکه ترکیبات سولفوری را از بین ببرید، از راه های زیر بهره ببرید، اقدامات شما در کاهش بوی سیر تأثیر چندانی نخواهند داشت.

لیموترش

استفاده از لیموترش در کاهش بوی سیر بسیار موثر است. لیمو بعلاوه می تواند باکتری های مولد بوی بد دهان را از بین ببرد. سعی کنید بعد از خوردن سیر یک تکه لیموترش را در دهان خود بگذارید و بمکید. بعلاوه اگر دست شما بوی سیر گرفته است، می توانید با استفاده از آب لیمو، این بو را از بین ببرید.

جعفری

در بسیاری از مواقع، سرآشپزها در کنار سیر از جعفری نیز برای پخت غذا استفاده می نمایند، زیرا جعفری بوی سیر را کاهش می دهد. می توانید برای کاهش بوی سیر، بعد از مصرف آن مقداری جعفری خام بجوید.

چای

چای، خصوصاً چای سبز و چای نعناع، حاوی پلی فنول است. پلی فنول ترکیبات سولفوری که سیر ایجاد می نماید را از بین می برد. سعی کنید هنگام خوردن سیر یا پس از آن چای بنوشید.

هل، نعناع، رازیانه

این دانه ها و گیاهان معطر می توانند مانند جعفری بوی سیر را کاهش دهند.

شیر

در مطالعاتی که در سال 2010 صورت گرفت ثابت شد که مصرف شیر می تواند بوی سیر را کاهش دهد. محققان معتقدند که چربی موجود در شیر تأثیر ترکیبات سولفوری را کاهش می دهد. در نتیجه تأثیر شیر پرچرب در این خصوص بیش از شیر کم چرب است.

آدامس بدون قند

جویدن آدامس می تواند بوی سیر را بپوشاند و درعین حال تکه های سیر را که بوی سیر را منتشر می نمایند از بین دندان های شما خارج کند.

دانه های قهوه

بسیاری از افراد معتقدند که جویدن دانه های کامل قهوه یا آسیاب شده آن پس از خوردن سیر می تواند بوی سیر را کاهش دهد، البته لازم نیست این دانه ها را بخورید. می توانید پس از جویدن، آن ها را از دهان خود خارج کنید.

استفاده از مکمل های سیر

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که سیر را به خاطر خواص غذایی و درمانی آن مصرف می نمایند، می توانید به جای مصرف سیر، از مکمل های آن بهره ببرید. این مکمل ها خواص سیر را دارا هستند، اما بوی بدی ندارند.امیدواریم با استفاده از این راه ها بتوانید بوی سیر را از بین ببرید یا حداقل تأثیر آن را کاهش دهید.

منبع: رکنا
انتشار: 9 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1401 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1983

به "روش های نابودی بوی سیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش های نابودی بوی سیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید