ساخت کوچکترین و سریع ترین ربات جهان

به گزارش مینی ست، درحال حاضر این روبات بزرگتر برای بیرون آمدن از آب به یاری یک منحنی نرم و سربالایی اتصال نیازمند است. البته چنین فرض شده است که پا های چسبنده مارمولک مانند و یا قدرت پرش بیشتر، می تواند این قابلیت را در این روبات ایجاد کند.

ساخت کوچکترین و سریع ترین ربات جهان

این روبات با حفظ طراحی مشابه و تغییر در وزن آن، می تواند از جراحی گرفته تا صنایع عظیم به دلیل قابلیت ترابری گسترده اش، مورد استفاده قرار بگیرد

دانشمندان دانشگاه هاروراد نسخه دوم روبات عظیم و الهام گرفته از حشرات به نام اچ ای ام آر (میکرو روبات سیار هاروارد) را در شکلی کوچکتر از آن ارائه کرد. این روبات جدید که اچ ای ام آر- جی آر نام دارد، به اندازه یک پنی (کوچکترین سکه از واحد دلار) است و 2.25 سانتیمتر پهنا دارد.

طبق گزارش های هاروارد، این ربات قابلیت جابه جایی سریع را دارد؛ یعنی قادر است 14 برابر اندازه طول خود را تنها در یک ثانیه طی کند که آن را به کوچکترین و سریع ترین روبات ساخته شده تاکنونی تبدیل نموده است. با وجود این که این روبات اندازه یک پنی است، با وزن 3 دهم گرم، به طور قابل ملاحظه ای از این سکه سبک تر است.

این روبات با حفظ طراحی مشابه و تغییر در وزن آن، می تواند برای اهداف مختلفی، از جراحی گرفته تا صنایع عظیم به دلیل قابلیت ترابری گسترده اش، مورد استفاده قرار بگیرد. روش کوچک کردن این روبات به طرز حیرت انگیزی ساده است.

محققان نخست یک طرح دو بعدی روی کاغذ روبات و نیز قابلیت چرخشی آن را تهیه کردند و سپس آن را به مقیاس بسیار کوچک توسعه دادند.

کاشیک جیارام، استاد همکار فوق دکترای اسبق اس ایی ای اس و ویس و نویسنده مقاله تحقیقاتی پس از روبات، به همراهی جنیفر شام، سامانتا کستلانوس و ای فرال هلبینگ، گفت: روبات هایی در این مقیاس بسیار ساده اند و تنها قابلیت جا به جاشدن دارند. ما نشان دادیم که مجبور نیستید برای حفظ کنترل، چالاکی یا اندازه را تعدیل کنید.

با این حال، ساختن روبات های کوچکتر تغییرات موثری (نظیر طول حرکت و سفتی اتصالات) را موجب می شوند که باید محاسبه شوند. این محققان نمونه ای را توسعه داده اند که می تواند سرعت دویدن، نیروی قدم ها و اندازه جابه جایی را بر اساس اندازه هدف، پیشبینی کند.

خواهر عظیمتر این روبات آچ ام آر در سال 2013 معرفی گردید که در عملیات های جست وجو و نجات و آنالیز زیرساخت ها مورد استفاده قرار می گیرد. این روبات می تواند با رفتن به درون آب و گذر در زیر سطح آن، از سطوح آبی عبور کند.

این روش از طرق افزودن ولتاژ الکتریکی به آب انجام می گردد که اصطکاک بین زوایای پایه های این روبات و آب را کم می نماید و با شکسته شدن این سطح اصطکاک روبات در آب فرو می رود.

درحال حاضر این روبات عظیمتر برای بیرون آمدن از آب به یاری یک منحنی نرم و سربالایی اتصال نیازمند است. البته چنین فرض شده است که پا های چسبنده مارمولک مانند و یا قدرت پرش بیشتر، می تواند این قابلیت را در این روبات ایجاد کند.

با توجه به این که اچ ای ام آر-جی آر همان طرح اچ ای ام آر را دارست، هر گونه پیشرفتی در مدل عظیم می تواند در مدل کوچکتر هم همان قابلیت ها را ایجاد کند.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1030

به "ساخت کوچکترین و سریع ترین ربات جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت کوچکترین و سریع ترین ربات جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید