علت مرگ آسیه پناهی یک ماه دیگر معین می گردد

به گزارش مینی ست، رییس پزشکی قانونی کشور اظهارنظر این سازمان در مورد پرونده آلونک نشین کرمانشاهی را بر مبنای استانداردهای علمی و فنی دانست و گفت: بعد از انجام معاینات، سم شناسی، پاتولوژی و آزمایش های مربوطه در یک ماه آینده و حتی کمتر از این زمان، علت مرگ خانم آسیه پناهی تعیین می گردد.

علت مرگ آسیه پناهی یک ماه دیگر معین می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، عباس مسجدی در جریان سفر به کرمانشاه اضافه کرد: پزشکی قانونی یکی از سازمان های تخصصی زیرمجموعه قوه قضاییه است و همه پرونده های این سازمان بادقت بالا و اهمیت خاصی پی گیری می گردد.

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور در سفر یک روزه به کرمانشاه ضمن بازدید از مرکز پزشکی قانونی این استان، دستورات لازم را در مورد به کاردریافت نهایت سرعت و دقت در اعلام نتیجه این پرونده ملی صادر کرد.

سه شنبه هفته گذشته (30 اردیبهشت) ماموران اجراییات شهرداری کرمانشاه خانه آسیه پناهی، زن آلونک نشین در انتهای شهرک سجادیه را به دلیل ساخت و ساز غیرقانونی در حریم فضای سبز و برق فشار قوی تخریب کردند.

پس از تخریب کپر، خانم پناهی برای انتقال به کمپ چشمه سفید در جنوب شهر، سوار خودروی اجراییات شد اما در راستا انتقال دچار سکته قلبی شد و جان خود را از دست داد.

کرمانشاه قطب پزشکی قانونی در غرب کشور است

مسجدی کرمانشاه را قطب پزشکی قانونی در غرب کشور دانست و اضافه کرد: عملکرد آماری این استان نشان دهنده اهمیت این اداره کل است به طوریکه همکاران ما در سال 1398 حدود 100 هزار نظر کارشناسی را برای مراجع قضایی ارسال کردند.

وی، 80 درصد این آمار را مربوط به معاینات و بقیه را انجام آزمایش ها و سایر پرونده های ارجاع شده بیان نمود و گفت: نزاع و تصادف هر کدام چیزی حدود 35 درصد و سایر پرونده ها مربوط به روانپزشکی، سلامت، خانواده و حوزه زنان است.

راه اندازی مرکز شماره 2 در کرمانشاه لازم است

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور، دسترسی مردم برای دریافت خدمات را بزرگترین مشکل در کرمانشاه دانست و گفت: با توجه به وسعت این شهر یک مرکز نمی تواند جوابگوی این حجم از درخواست باشد.

وی راهکار این مشکل را اراده مسوولان اجرایی استان و یاری خیرین دانست و اضافه کرد: اگر مکانی در اختیار ما قرار گیرد، نیروی انسانی و تجهیزات مربوطه را برای آن فراهم می کنیم که در این زمینه رییس کل دادگستری استان کرمانشاه قول مساعدت و پیگیری این قضیه را دادند.

برای راه اندازی 3 مرکز در شهرستان های کرمانشاه 3 میلیارد تومان اعتبار احتیاج داریم

این مقام کشوری با اشاره به مسائل مردم در شهرستان های استان هم گفت: در شهرهای زلزله زده مانند ثلاث باباجانی و کرندغرب پایگاهی برای ارایه خدمت نداریم و در بعضی دیگر از شهرستان ها هم مکان پزشکی قانونی استیجاری و امانی است.

مسجدی ضمن تشکر از خیری که مرکزی را در شهرستان پاوه ایجاد کرد، گفت: سه سال است برای ایجاد مراکزی در شهرستان های سرپل ذهاب، ثلاث باباجانی و جوانرود تقاضای سه میلیارد تومان اعتبار احتیاج داریم اما هنوز محقق نشده است و این در حالی است مردم این مناطق در رنج و سختی هستند و به این خدمات احتیاج مبرم دارند.

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور، محدودیت فضای فیزیکی، سقف دریافتی پزشکان و کارشناسان و همکاران قراردادی را از دیگر مسائل این سازمان برشمرد و گفت: با توجه به کمبود نیروی انسانی هر نیرو باید 2.5 برابر یک پزشک کار کند که در قبال این زحمت حقوق عادلانه ای دریافت نمی کند و ما همه کوشش خود را برای برطرف این مسائل به کار می بندیم.

وی، گفتمان غالب و راهبرد اصلی پزشکی قانونی در سال 99 را تکریم مردم و نهضت خدمت رسانی جدی و عملی بیان نمود و اضافه کرد: برای محقق شدن این مهم، مبارزه با فساد و تحقق شعار سال از همه توان و ظرفیت خود استفاده می کنیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 998

به "علت مرگ آسیه پناهی یک ماه دیگر معین می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت مرگ آسیه پناهی یک ماه دیگر معین می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید