فرزندان شهدای البرز به پویش مدرسه سازی پیوستند

به گزارش مینی ست، تهران (پانا) - رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز البرز از پیوستن فرزندان شهدای والامقام این استان به پویش مدرسه سازی طرح آجر به آجر اطلاع داد.

فرزندان شهدای البرز به پویش مدرسه سازی پیوستند

به گزارش روابط عمومی جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، محمد رضا اسپرورین گفت: طرح آجربه آجر با هدف افزایش مشارکت مردم در تخریب، نوسازی و ساخت مدارس از سوی سازمان نوسازی مدارس کشوربا همراهی خیرین نیک اندیش مدرسه ساز اجرایی شده است.

وی ادامه داد: براین اساس فرزندان شهدای استان البرز با شعار آن روزبا جانت کشور ایران را ساختی و امروز با ساختن مدرسه فردایش به پویش طرح آجر به آجر پیوستند.

اسپرورین گفت: در ابتدا این اقدام خداپسندانه و خودجوش در قالب پویش ملی آجربه آجر به منظور افزایش سرانه آموزشی در مناطق کم برخوردار آموزش و پرورش ناحیه چهار کرج به یاد شهدای گرانقدر شروع و سپس سایر نواحی و مناطق هشتگانه آموزش و پرورش استان البرز به یاری اجرای طرح شتافتند.

وی بیان داشت: دراین پویش فرزندان شاهد با نام شهدای خود شرکت می نمایند تا بار دیگر نام ماندگار حماسه آفرینان دوران دفاع مقدس در اذهان عمومی تداعی گردد.

اسپرورین توضیح داد: طرح آجربه آجر در ارتقا فرهنگ مدرسه سازی بسیار موثر است و مردم می توانند حتی با اهدا 10 هزار تومان در ساخت مدارس با خیرین و دولت همراه شوند.

وی افزود: ساخت مدرسه هزینه بالایی دارد لذا با پیوستن به پویش طرح آجر به آجرآنهم به یاد شهدا گرانقدر گامی دیگر در توسعه فضاهای آموزشی از جمله در استان البرز که با کمبود شدید فضای آموزشی روبرو است، برداشت.

وی یادآورشد: در زمان حاضر متوسط سرانه فضای آموزشی درکشور 5.4 مترمربع است که این میزان دراستان البرز 3.8 مترمربع است.

رییس مجمع خیرین مدرسه ساز البرز ادامه داد: در صورت اجرای 30 درصد از پروژه های آموزشی توسط خیرین مابقی آن را دولت تکمیل می نماید.

وی مطرح نمود: در این طرح یاری ها براساس نیات خیرین هزینه می گردد و افراد می توانند در زمینه ساخت مدارس و یا تهیه تجهیزات یاری نمایند.

اسپروین گفت: به طور میانگین سالانه 12 هزار دانش آموز به جمعیت دانش آموزی استان البرز به دلیل مهاجرت پذیری اضافه می گردد لذا هرساله باید ساخت 400 کلاس درس جدید در اولویت کاری قرارگیرد.

وی اضافه نمود: البرز در زمینه سرانه آموزشی جزو استان های آخرکشور است که امیدواریم با اجرای این طرح که مزین به نام شهدا می باشد، شاهد بهبود شرایط آموزشی دراین استان باشیم.

استان البرز در دوران دفاع مقدس 93 معلم و 376 دانش آموز تقدیم انقلاب کرد.

استان البرز 500 هزار دانش آموز دارد. مردم استان البرز در طول هشت سال دفاع مقدس حدود پنج هزارو250 تن از بهترین عزیزان خود را تقدیم آرمان های والای نظام اسلامی کردند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 دی 1399 بروزرسانی: 1 دی 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1290

به "فرزندان شهدای البرز به پویش مدرسه سازی پیوستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرزندان شهدای البرز به پویش مدرسه سازی پیوستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید