لپ تاپ خارجی در چین ممنوع شد

به گزارش مینی ست، اتکای چین به نرم افزار های خارجی نیز چشم گیر است و بسیاری از بن سازه ها و برنامه هایی که فراوری نموده اند با سامانه های عامل ویندوز و اندروید کار می نمایند که محصول دو شرکت آمریکایی مایکروسافت و گوگل هستند.

لپ تاپ خارجی در چین ممنوع شد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

در چین ادارات و مؤسسات دولتی باید طی سه سال آینده تمام نرم افزار ها و رایانه های خارجی شان را کنار بگذارند. این اقدام در پی ممنوعیت مشابهی در ایالات متحده صورت می گیرد. در ایالات متحده دولت ترامپ ارتباط تجاری شرکت های این کشور با هواووی غول فناوری چین را ممنوع نموده است.

این طرح که نخستین بار خبر آن در نشریه تایمز اقتصادی انتشار یافت به اختلاف دو بزرگ ترین اقتصاد دنیا در قلمرو فناوری هر چه بیش تر دامن می زند.

مقامات ایالات متحده قبلاً علت محدودسازی تجارت با هواووی را نگرانی های امنیتی ذکر نموده بودند، اما این اتهام که در محصولات هواووی در های پشتی مخفی تعبیه شده که به چین امکان می دهد در خصوص کاربران جاسوسی کند هرگز اثبات نشده است.

تازه ترین دستور حزب کمونیست حاکم در چین اوایل سال جاری صادر شد و به گفته کارشناسانی که برای شرکت های امنیت فضای مجازی کار می نمایند می تواند به تلافی ممنوعیت تجارت با هواووی باشد.

طبق این بخش نامه تا سال 2022 باید تا 30 میلیون قطعه رایانه ای را در چین عوض نمایند که شامل تمامی دستگاه های دارای تراشه های اینتل و کوالکوم می گردد.

اتکای چین به نرم افزار های خارجی نیز چشم گیر است و بسیاری از بن سازه ها و برنامه هایی که فراوری نموده اند با سامانه های عامل ویندوز و اندروید کار می نمایند که محصول دو شرکت آمریکایی مایکروسافت و گوگل هستند.

کاربران رایانه در چین به علت وجود دیواره آتش موسوم به دیواره آتش بزرگ هم اکنون نیز قادر نیستند از درون کشور به بسیاری از بن سازه های ساخت ایالات متحده دست یابند. یعنی استفاده کردن از وبگاه ها و برنامه هایی مثل فیسبوک، جستجوگر گوگل و سامانه های معروف خدمات پیغام رسانی مثل واتساپ میسر نیست.

اوایل ماه جاری هواووی اعلام نموده بود از کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده شکایت خواهد نمود، زیرا علیه دومین سازنده بزرگ گوشی هوش مند دست به اقدامی غیرقانونی زده است.

گلن ناژه سرمشاور حقوقی هواووی در نشستی مطبوعاتی در هفته قبل گفت: به هواووی انگ به خطر انداختن امنیت ملی زده اند بی آن که فرایند لازمه قانونی را طی نمایند و فرصت بدهند اگر که شواهد و مدارکی دارند هواووی در دادگاهی بی طرف و منصفانه به آن ها پاسخ بدهد.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 28 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 538

به "لپ تاپ خارجی در چین ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لپ تاپ خارجی در چین ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید