معبد آناهیتا برای میزبانی از گردشگران در دوران پساکرونا آماده می شود

به گزارش مینی ست، مدیر پایگاه میراث فرهنگی معبد آناهیتا کنگاور گفت: این محوطه خود را برای میزبانی گردشگران در دوران پساکرونا آماده می کند.

معبد آناهیتا برای میزبانی از گردشگران در دوران پساکرونا آماده می شود

به گزارش مینی ست به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه مرتضی گراوند امروز چهارشنبه 20 فروردین بابیان اینکه تمام تلاش خود را برای میزبانی شایسته از مسافران و گردشگران به کارخواهیم گرفت، گفت: برای ارائه خدمات بهتر به مهمانان نوروزی در معبد آناهیتا، برنامه های متنوعی تدارک دیده شد که امسال متأسفانه به دلیل درگیر شدن کل کشور با این بیماری فراگیر تمامی فعالیت ها در صنعت گردشگری و به تبع معبد آناهیتا نیز متوقف شده است.

او در ادامه با اشاره به فعالیت های این پایگاه پژوهشی اظهار کرد: دو مرحله سم پاشی در آخرین روزهای سال 98 و اوایل سال 99 انجام شد که در این مراحل گیاهان و علف های سوزنی برگ و پهن برگ در این محوطه از بین رفتند.

مدیر پایگاه میراث فرهنگی معبد آناهیتا کنگاور از نصب تندیس الهه آناهیتا در این محوطه تاریخی خبر داد و افزود: با اتمام کار ساخت سکو و پایه، تندیس الهه آناهیتا از محل اداره میراث فرهنگی شهرستان کنگاور به ساختمان معرفی معبد آناهیتا انتقال پیدا می کند.

او گفت: انتقال این تندیس به محوطه معبد آناهیتا از دغدغه همیشگی فعالیت صنعت گردشگری و گردشگران بوده است.

گراوند در ادامه با اشاره به برپایی فضایی برای نمایش برخی از سفال های مکشوفه در معبد آناهیتا، گفت: با توجه به نبود موزه و پیگیری های مکرر مردم برای دیدن برخی از آثار مکشوفه معبد آناهیتا، فضایی در کنار نمایشگاه عکس 50 سال باستان شناسی معبد آناهیتا تعبیه شده که در دوران پساکرونا برخی از سفال های موجود در مخزن پایگاه به نمایش درخواهد آمد.

او پاک سازی های مستمر و منظم روزانه و جمع آوری زباله های محوطه وسیع معبد آناهیتا را از اقدامات همیشگی این پایگاه برشمرد و گفت: تلاش داریم با همکاری شهرداری با کاشت گل و چمن کاری معبد را آماده استقبال از مسافران کنیم.

مدیر پایگاه ملی معبد آناهیتا اظهار امیدواری کرد که این ویروس به زودی از کشور خارج شود و معبد آناهیتا همچون سال های گذشته شاهد سیل عظیم گردشگران باشد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 10 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 904

به "معبد آناهیتا برای میزبانی از گردشگران در دوران پساکرونا آماده می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معبد آناهیتا برای میزبانی از گردشگران در دوران پساکرونا آماده می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید