موگرینی: امیدوارم توافق جامع هسته ای با ایران تا ماه نوامبر حاصل گردد

به گزارش مینی ست، خبرنگاران: ˈفدریکا موگرینیˈ وزیر خارجه ایتالیا در نخستین اظهارات خود پس از انتخاب شدن به عنوان مسوول جدید سیاست خارجی اتحادیه اروپا ابراز امیدواری کرد تا ماه نوامبر 2014 توافق جامع هسته ای با ایران حاصل گردد.

موگرینی: امیدوارم توافق جامع هسته ای با ایران تا ماه نوامبر حاصل گردد

به گزارش گروه بین الملل مینی ست، فدریکا موگرینی وزیر خارجه ایتالیا در نخستین اظهارات خود پس از انتخاب شدن به عنوان مسئول جدید سیاست خارجی اتحادیه اروپا ابراز امیدواری کرد تا ماه نوامبر 2014 توافق جامع هسته ای با ایران حاصل گردد.

وزیر خارجه ایتالیا روز دوشنبه در نخستین اظهارات خود به عنوان جانشین کاترین اشتون در مسوولیت سیاست خارجی اتحادیه اروپا و در آستانه سفر محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران به کشورش در گفت وگویی با روزنامه ایتالیایی کوریره دلاسرا نسبت به رسیدن به یک توافق جامع میان ایران و 1+5 در مورد برنامه هسته ای صلح آمیز تا ماه نوامبر 2014 ابراز امیدواری کرد.

وی گفت: اتحادیه اروپا می بایست در سال های آینده کارهای زیادی در منطقه خاورمیانه انجام دهد. البته اوضاع این منطقه انفجاری بوده و بحران در سوریه و عراق تکان دهنده است.

وی تاکید نمود: اروپا می تواند و باید به گفت وگو میان قدرت های مختلف منطقه یاری کند و آنها را به این عنوان برسمیت بشناسد و سعی کند کشورهایی که احساس خطر مشترک از داعش می نمایند را به هم نزدیک کند. ما می توانیم مکانیزم هایی را در تمام منطقه فعال کنیم و نقش فعال ما مورد احتیاج و قابل قبول است.

م.

منبع: تسنیم
انتشار: 20 آذر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 521

به "موگرینی: امیدوارم توافق جامع هسته ای با ایران تا ماه نوامبر حاصل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موگرینی: امیدوارم توافق جامع هسته ای با ایران تا ماه نوامبر حاصل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید