سفر مجدد بلینکن به بروکسل برای گفت وگو درباره تنش های منطقه

به گزارش مینی ست، وزیر خارجه و دفاع آمریکا قصد دارند در سفر مجدد به مقر ناتو در بلژیک در زمینه آخرین تحولات غرب آسیا و اروپا از جمله تنش روسیه و اوکراین رایزنی نمایند.

سفر مجدد بلینکن به بروکسل برای گفت وگو درباره تنش های منطقه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رسانه ها از سفر روز چهارشنبه تازه وزیر خارجه و دفاع آمریکا به پایتخت بلژیک با اهداف مختلف از جمله رایزنی در زمینه ایران و تشدید تنش روسیه و اوکراین خبر دادند.

شبکه خبری فرانس- 24 سه شنبه بعد از ظهر به وقت تهران در این زمینه گزارش داد که آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در دومین سفر خود به بروکسل در هفته های اخیر بر تنش با ایران، شرایط افغانستان و تنش بین روسیه و اوکراین تمرکز دارد.

خبرنگار فرانس-24 در بروکسل گزارش داد که وزیر خارجه آمریکا همراه با وزیر دفاع این کشور به بروکسل، مقر ناتو رفته تا در زمینه تقویت مواضع روسیه در مرزهای اوکراین با متحدان خود رایزنی کند.

بلینکن در حالی میخواهد در باره امور روسیه و تنش این کشور با اوکراین نیز با اعضای ناتو رایزنی کند که سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه روز سه شنبه استقرار کشتی های جنگی آمریکا در دریای سیاه را اقدامی تحریک آمیز خواند و هشدار داد به نفع آمریکاست که کشتی های جنگی خود را از کریمه و سواحل روسیه دور نگه دارد.

وی ضمن اعلام این هشدار، گفت که خطر بروز وقایع نامشخص در صورت ادامه حضور کشتی های آمریکا در این منطقه بسیار بالاست.

ریابکوف تاکید نمود: روسیه در صورت وخامت اوضاع در اوکراین برای تضمین امنیت این کشور و شهروندانش همه تلاشش را خواهد نمود. البته که کی یف و شرکای غربی آن مسئولیت کامل چنین تشدیدی را برعهده خواهند داشت.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1548

به "سفر مجدد بلینکن به بروکسل برای گفت وگو درباره تنش های منطقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر مجدد بلینکن به بروکسل برای گفت وگو درباره تنش های منطقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید