می دانم در لیبی و سوریه با چه کسانی همکاری می کنی

به گزارش مینی ست، به گزارش خبرنگاران، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در مصاحبه با تی آر تی، در انتقاد از سیاست های امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه گفت: می دانی موی در لیبی و سوریه با چه کسی همکاری می نماید.

می دانم در لیبی و سوریه با چه کسانی همکاری می کنی

وی بدون ذکر جزئیات گفت: می دانیم ماکرون در لیبی و سوریه با چه کسی کار می کند.

اردوغان و ماکرن پیشتر نیز همدیگر را مورد انتقاد قرار داده بودند از جمله اینکه فرانسه با افراد مسلح کُرد در سوریه که آنکارا آنها را تروریست می داند، همکاری دارد.

رئیس جمهور ترکیه در ادامه به اظهارات چندی قبل ماکرون درباره مرگ مغزی ناتو اشاره نمود و گفت: اگر رهبر کشوری که عضو ناتو است می گوید این سازمان در شرایط مرگ مغزی است، ناتو باید بابت این امر او را بازخواست کند.

به گزارش خبرنگاران، در سال گذشته اقدام ترکیه در دریای مدیترانه و جانب داری فرانسه از یونان در این رابطه تنش های میان آنکارا و پاریس را به اوج خود رسانده بود.

از سوی دیگر تنش موجود در روابط آنکارا و پاریس که به ویژه در مورد تحولات داخلی لیبی، شرایط حادی را طی می کرد در تابستان سال گذشته با اعلام خبر روزنامه صباح پیرامون دستگیری شبکه جاسوسی فرانسوی در ترکیه به سمت وخیم تر شدن شتاب گرفت

در آن موقع مقامات امنیتی ترکیه چهار نفر از شهروندان این کشور را که مظنون به جاسوسی در بین محافل مذهبی و اجتماعی ترکیه برای فرانسه بوده اند دستگیر و خبر آن هم توسط یک روزنامه هوادار دولت ترکیه منتشر گشت.

بر پایه گزارش روزنامه صباح ترکیه، یکی از عوامل سابق سرویس امنیتی سرکنسولگری فرانسه در شهر استانبول به نام متین اوزدمیر با مراجعه به پلیس ترکیه اعتراف می کند که اطلاعاتی را بنا به درخواست سرویس اطلاعات خارجی فرانسه موسوم به DGSE جمع آوری می نموده است

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 تیر 1400 بروزرسانی: 9 تیر 1400 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1641

به "می دانم در لیبی و سوریه با چه کسانی همکاری می کنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "می دانم در لیبی و سوریه با چه کسانی همکاری می کنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید