پیش بینی وزش باد شدید در تهران

به گزارش مینی ست، مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به این که کیفیت هوای هم اکنون پایتخت در شرایط پاک است، گفت: طی امروز وزش باد شدید در تهران پیش بینی می گردد.

پیش بینی وزش باد شدید در تهران

به گزارش ایسنا، حسین شهبازی گفت: بر اساس نتایج حاصل از پیش بینی پارامترهای هواشناسی برای شهر تهران با تداوم شرایط جوی نسبتاً ناپایدار طی امروز (9 بهمن) برای بعضی ساعات بارندگی و وزش باد شدید به بزرگی بالاتر از 8 متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی - شمال غربی انتظار می رود.

وی ادامه داد: به تدریج از شبانگاه از میزان ناپایداری جوی کاسته می گردد و با تداوم این شرایط جوی تا فردا (10 بهمن) کاهش محسوسی در سرعت باد مشاهده می گردد.

به گفته مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران دما تهران تا روز آینده کاهش جزئی خواهد یافت.

شهبازی اضافه نمود: بر اساس نتایج پیش بینی کیفیت هوا، وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران طی امروز (9 بهمن) در شرایط مطلوب است و وزش باد شدید طی بعضی ساعات بعد از ظهر افزایش موقتی در غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

وی در ادامه توضیح داد: بر این اساس انتظار می رود در پی کاهش میزان ناپایداری جوی طی فردا (10 بهمن) بر غلظت بعضی آلاینده ها از جمله ذرات معلق اضافه نموده گردد.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان این که کیفیت هوای 24 ساعت گذشته تهران منتهی به 8 صبح امروز با میانگین 65 در شرایط سالم است، توضیح داد: کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین 41 در شرایط پاک است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 141

به "پیش بینی وزش باد شدید در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی وزش باد شدید در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید