چاق ترین دانش آموزان در تهران و لاغرترین در سیستان وبلوچستان!

به گزارش مینی ست، معاون وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بیشترین دانش آموزان چاق در تهران هستند و بیشترین لاغر ها در سیستان و بلوچستان درباره خوردن هراسی دختران هشدار داد و گفت: با سیاست های کلی جمعیت برای فرزندآوری ممکن است این دختران توان فرزندآوری نداشته باشند!

چاق ترین دانش آموزان در تهران و لاغرترین در سیستان وبلوچستان!

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مهرزاد حمیدی در مراسم اختتامیه طرح کنترل وزن و چاقی دانش آموزان درباره سنجش BMI وکنترل وزن دانش آموزان اظهار کرد: در سنجش اولیه و ثانویه مجموعا 25 میلیون و 155 هزار و 357 بار BMI سنجش شد.

وی اضافه نمود: 13 میلیون و 290 هزار دانش آموز سنجش اولیه شدند و 11 میلیون و 864 هزار نفر نیز سنجش ثانویه شدند، گزارش استان ها و مدارس را به تفکیک در اختیار داریم.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: بر اساس اطلاعات به دست آمده در سنجش اولیه و ثانویه 3.01 درصد افزایش دانش آموزان در گروه وزن طبیعی را داشتیم همچنین دانش آموزان لاغر و خیلی لاغر از 6 درصد به 5.06 درصد کاهش داشتند، دانش آموزان دارای وزن طبیعی از 63.09 درصد به 66 درصد افزایش یافت.

دخترانی که در آینده توان فرزندآوری ندارند!

حمیدی با اشاره به مقایسه سنجش اولیه و ثانویه اعلام کرد: نتایج نشان می دهد در مورد وزن طبیعی، دختران 8.20 درصد وزنشان طبیعی تر از پسران است البته تحرک دختران کمتر است بنابراین به این جمع بندی رسیدیم یا مادران و خانواده ها بیشتر مراقب آن ها هستند یا اینکه با خوردن هراسی خود را کنترل می نمایند، این هشداری نسبت به آینده است که با سیاست های کلی جمعیت برای فرزندآوری ممکن است این دختران توان فرزندآوری را نداشته باشند!

وی ادامه داد: بیشترین دانش آموزان خیلی لاغر در استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، خراسان جنوبی و کرمان هستند چهار استانی که در دولت هم مورد توجه قرار دارند همچنین بیشترین دانش آموزان لاغر در استان های هرمزگان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و کرمان هستند.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بیشترین دانش آموزان در وزن طبیعی در استان های خراسان جنوبی، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان و چهارمحال و بختیاری قرار دارند، متذکر شد: استان های کرمان، مازندران، تهران و بوشهر کمترین شرایط را در تناسب وزن دارند بیشترین دانش آموزان دارای اضافه وزن در شهر تهران هستند که مقام اول را دارد، این به دلیل کم تحرکی و زندگی آپارتمان نشینی است.

حمیدی توضیح داد: همچنین استان های مازندران، گیلان و شهرستان های تهران در شرایط چاقی رتبه های نخست را کسب نموده اند که خوزستان هم به این گروه وارد شده و باید تحقیق جداگانه ای انجام گردد که چرا خوزستان در این شرایط قرار گرفته است.

وی اضافه نمود: استان های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و چهارمحال و بختیاری کمترین سطح چاقی را در کشور دارند و باید از استان های محروم به لحاظ تغذیه سالم حمایت گردد همچنین طرح ملی سواد حرکتی را از سال آینده اجرا خواهیم کرد تا فرایند افزایش وزن متوقف گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 خرداد 1400 بروزرسانی: 22 خرداد 1400 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1609

به "چاق ترین دانش آموزان در تهران و لاغرترین در سیستان وبلوچستان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاق ترین دانش آموزان در تهران و لاغرترین در سیستان وبلوچستان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید