کارآمدی واکسن مدرنا آذرماه تعیین می شود

به گزارش مینی ست، به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، مدیر ارشد شرکت مدرنا روز گذشته گفت، واکسن کووید 19 این شرکت تا روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آماده نخواهد بود. این خبر ضربه ای به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به حساب می آید که قبلا وعده داده بود تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری یک واکسن کووید19آماده خواهد بود.

کارآمدی واکسن مدرنا آذرماه تعیین می شود

استفان بنسل در این باره به نشریه فایننشال تایمز گفت: شرکت ما تا 25 نوامبر(5 آذر ماه) اطلاعات کافی درباره آخرین مرحله آزمایش بالینی واکسن کرونا برای ارائه به سازمان غذا و دارو را در اختیار نخواهد داشت.

بنسل قبلا گفته بود مدرنا احتمالا تا ماه نوامبر اطلاعات کافی مربوط به کارآمدی واکسن در آزمایش های بالینی در اختیار خواهد داشت. اما احتمال دستیابی به این اطلاعات تا ماه اکتبر(ماه جاری میلادی) اندک است.

همچنین طبق اطلاعات موجود این شرکت در صورتی درخواست استفاده اضطراری واکسن برای گروه هایی با ریسک بالا را به سازمان غذا و دارو آمریکا ارائه می کند که نتایج آزمایش بالینی نشان داد این محصول 70 درصد کارآمد است.

برای تایید یک واکسن، نتایج آزمایش بالینی باید نشاندهنده حداقل 50 درصد کارآمدی آن باشد.

بنسل در ادامه به فایننشال تایمز گفت: حتی اگر واکسن مدرنا تاییدشود، مردم آمریکا تا بهار سال آینده میلادی باید منتظر بمانند تا سازمان غذا و دارو اجازه توزیع آن را صادر کند.

این درحالی است که مدیر ارشد اجرایی شرکت فایزر قبلا از احتمال تایید واکسن کووید19 توسط سازمان غذا و دارو در هفته های آینده خبر داده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1195

به "کارآمدی واکسن مدرنا آذرماه تعیین می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارآمدی واکسن مدرنا آذرماه تعیین می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید