شرایط نامناسب اردوگاه محل نگهداری بچه ها مهاجر در تگزاس

به گزارش مینی ست، خبرگزاری خبرنگاران- یک روزنامه آمریکایی در گزارشی نوشت: شرایط اردوگاه محل نگهداری بچه ها مهاجر در ایالت تگزاس آمریکا نامناسب و وخیم است.

شرایط نامناسب اردوگاه محل نگهداری بچه ها مهاجر در تگزاس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، پایگاه اینترنتی روزنامه نیویورک تایمز در مقاله ای به قلم میریام جوردن نوشت: اردوگاه دونا تگزاس به کانون اصلی کوشش های دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا برای جذب هزاران تازه وارد جدید از مرز جنوب غربی آمریکا تبدیل شده و بچه ها و خانواده های مهاجر شانه به شانه روی تشک هایی در این اردوگاه که برای 250 نفر طراحی شده و اکنون بیش از 4100 نفر را در خود جای داده است، می خوابند.

بچه ها کوچک نیز در کنار نوجوانان عظیم تر در یک محوطه بازی در اردوگاه دونا تگزاس نگهداری می شوند.

روز سه شنبه برای نخستین بار به گروه کوچکی از خبرنگاران برای مشاهده شرایط در این اردوگاه که مقامات آمریکایی اعتراف کردند در هفته های اخیر به علت ورود تعداد زیاد مهاجران غیرقانونی بسیار شلوغ شده است، اجازه ورود داده شد.

الخاندرو مایورکاس وزیر امنیت داخلی آمریکا در بیانیه ای گفت همانطور که بار ها گفته ام، تاسیسات مرزبانی جایی برای کودک نیست. او گفت ماموران مرزی به طور شبانه روزی کار می کردند تا بچه ها مهاجر را قبل از اینکه در اختیار اعضای خانواده یا سایر حامیان اقتصادی قرار بگیرند، از اردوگاه های مرزی شلوغ مانند اردوگاه در دونا خارج و به پناهگاه های دولتی منتقل نمایند.

اسکار اسکامیلا مسئول اجرایی گشت مرزی آمریکا در دره ریو گراند گفت اگر امکان انتقال بچه ها مهاجر به پناهگاه های دولتی وجود داشته باشد، برای همه بهتر خواهد بود. در یک مورد یک جوان 17 ساله مهاجر از یک نوزاد نگهداری می کرد. سازه چادر در دونا برای یاری به کاهش فشار بر ایستگاه های مرزبانی ساخته شده است، جایی که مهاجران باید قبل از آزادی یا انتقال به سایر سایت ها پردازش شوند. اما عکس های جدیدی که خبرنگاران آسوشیتدپرس و یک گروه از فیلمبرداران که روز سه شنبه اجازه ورود به آن را پیدا کردند، تصویری تیره و تار از شرایطی را نشان می دهد که احتمالاً در طی افزایش شدید تعداد مهاجران بدتر می گردد و هیچ نشانه ای از کاهش یافتن آن وجود ندارد.

در این مقاله آمده است که در حدود 3300 نفر از مهاجرانی که در این سایت اسکان داده شده اند، بچه های هستند که در ماه های اخیر بدون همراه به آمریکا وارد شده اند. هرچند بیشتر این تازه وارد ها نام و شماره تماس یکی از اعضای خانواده را همراه دارند که امیداورند در آمریکا به آن ها محلق شوند، اما مقامات آمریکایی باید آن ها را در مرز پردازش و سپس به پناهگاه های دولتی منتقل نمایند.

جابجایی از مرز با سرعت ورود مطابقت ندارد -هر روز 500 کودک وارد آمریکا می گردد- که دو اپراتور پناهگاه در این هفته گفتند این تعداد بی سابقه است.فقط در ماه فوریه، بیش از 9400 خردسال بدون پدر و مادر وارد کشور شدند که تقریباً سه برابر بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.

دولت بایدن برای جوانان مهاجر در مراکز همایش در سن دیگو و دالاس، یک ورزشگاه ورزشی و یک نمایشگاه در سن آنتونیو، یک اردوگاه نفتی سابق در میدلند و در فورت بلیس تگزاس، تسهیلات موقت ایجاد نموده است.اما هنوز در انتقال سریع خردسالان به پناهگاه هایی با برنامه های آموزشی و فضای تفریحی ناکام بوده است.

طبق اسناد داخلی دولت، بیش از 4000 خردسال بیش از 72 ساعت مجاز طبق قانون فدرال در چنین بازداشتگاه هایی گیر نموده بودند.طبق اسناد داخلی، آمریکا در حال حاضر در اردوگاه های چادری، امکانات اضطراری و پناهگاه ها بیش از 17، 600 تختخواب برای خردسالان دارد. دولت پیش بینی نموده است که تا سرانجام ماه مه به بیش از 35500 تخت احتیاج داشته باشد.

سیستم پناهگاه، که به طور معمول ظرفیت 14000 تختخواب را دارد، پس از شیوع بیماری کووید 19، برای توسعه ظرفیت خود برای نگهداری بچه ها دچار مشکل است. بر اساس سندی که نیویورک تایمز به دست آورده است، دولت تقریباً روزانه 250 خردسال را در اختیار حامیان اقتصادی، سازمان ها و خانه های نگهداری قرار می دهد.

در حال حاضر بیش از 12000 کودک مهاجر در پناهگاه های دولتی هستند. 5، 160 نفر دیگر در مراکز پردازش گشت مرز مانند دونا گرفتار هستند، زیرا تخت خالی برای جای دادن همه آن ها وجود ندارد.هر روز 250 تا 300 کودک وارد مرکز نگهداری مرزی دونا می شوند، ولی تعداد کمتری از این مرکز خارج می شوند.گشت مرزی آمریکا این بچه ها را برای ویروس کرونا آزمایش نمی کند مگر آن که علائمی داشته باشند. اسکامیلا گفت که 14 درصد از بچه ها هنگام انتقال به پناهگاه ها جواب آزمایش مثبت داشته اند.

به طور متوسط خردسالان قبل از انتقال به پناهگاه 133 ساعت را در این مرکز می گذراندند. در این میان 39 نفر حداقل 15 روز در آنجا بوده اند. یک کودک 20 روز در این مرکز چادری بود.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1400 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1532

به "شرایط نامناسب اردوگاه محل نگهداری بچه ها مهاجر در تگزاس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط نامناسب اردوگاه محل نگهداری بچه ها مهاجر در تگزاس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید