آسپرین تا چه مقدار در پیشگیری از حمله قلبی موثر است؟

به گزارش مینی ست، محققان در تازه ترین آنالیز های خود توصیه های جدیدی را برای مصرف آسپرین به منظور پیشگیری از حمله قلبی ارائه داده اند.

آسپرین تا چه مقدار در پیشگیری از حمله قلبی موثر است؟

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی خبرنگاران، به نقل از مدیکال اکسپرس، یک گروه موثر بر دستورالعمل های بهداشتی در توصیه های اولیه به روز شده در روز سه شنبه اعلام نمود افراد مسن بدون بیماری قلبی نباید روزانه از دوز پایین آسپرین برای پیشگیری از اولین حمله قلبی یا سکته استفاده نمایند.

گروه پیشگیری خدمات آمریکا در پیش نویس راهنمای خود گفت که خطرات خونریزی برای بزرگسالان 60 ساله و بالاتر که سکته قلبی یا سکته مغزی نداشته اند بیشتر از مزایای بالقوه آسپرین است.

به گفته محقان، برای اولین بار ممکن است مزایای کوچکی برای بزرگسالان 40 ساله که هیچ خطری برای خونریزی ندارند، وجود داشته باشد. برای کسانی که در 50 سالگی هستند، هیئت مشاوره ملایمت کرد و گفت که شواهدی از مزایای آن کمتر معین است.

این توصیه ها برای افرادی است که فشار خون بالا، کلسترول بالا، چاقی یا سایر شرایطی دارند که شانس آن ها را برای حمله قلبی یا سکته مغزی افزایش می دهد. دکتر جان وانگ، متخصص مراقبت های اولیه در مرکز پزشکی تافتس گفت: صرف نظر از سن، بزرگسالان باید با پزشکان خود در خصوص قطع یا آغاز آسپرین صحبت نمایند تا مطمئن شوند که این انتخاب مناسب آن هاست.

او گفت: استفاده از آسپرین می تواند آسیب های جدی ایجاد کند و با افزایش سن خطر افزایش می یابد.

در صورت نهایی شدن، توصیه برای بزرگسالان مسن تر از توصیه هایی که هیئت مدیره در سال 2016 برای یاری به جلوگیری از اولین حمله قلبی و سکته مغزی صادر نموده بود، عقب نشینی می نماید، اما مطابق با دستورالعمل های اخیر سایر گروه های پزشکی است.

افراد مسن بدون بیماری قلبی نباید از آسپرین روزانه برای جلوگیری از اولین حمله قلبی یا سکته مغزی استفاده نمایند. این بر اساس توصیه های اولیه به روز شده از یک گروه راهنمای بهداشتی تاثیرگذار است، اما این گروه را بیشتر با سایر گروه های پزشکی هماهنگ می نماید.

این گروه پیش از این گفته بود که بعضی از افراد 50 تا 60 ساله ممکن است بخواهند برای جلوگیری از اولین حمله قلبی و سکته، به صورت روزانه آسپرین رامصرف نمایند و بعلاوه ممکن است از سرطان روده بزرگ هم محافظت نمایند. راهنمای به روز شده می گوید شواهد بیشتری در خصوص هرگونه فایده برای سرطان روده بزرگ مورد احتیاج است.

پزشکان مدت هاست که برای بسیاری از بیمارانی که قبلا دچار حمله قلبی یا سکته مغزی شده اند، دوز پایین روزانه آسپرین را توصیه می نمایند. این راهنما به صورت آنلاین منتشر شد تا نظرات عمومی تا 8 نوامبر امکان پذیر باشد. گروه این اطلاعات را ارزیابی نموده و سپس تصمیم نهایی را می گیرد.

هیئت مستقل متخصصان پیشگیری از بیماری، تحقیقات و ادبیات پزشکی را تجزیه و تحلیل نموده و توصیه های دوره ای در خصوص اقدامات برای حفظ سلامت آمریکایی ها ارائه می دهد. وونگ گفت، مطالعات تازهتر و تجزیه و تحلیل مجدد تحقیقات قدیمی باعث ایجاد توصیه های به روز شده شد.

آسپرین بیشتر به اسم یک مسکن شناخته می گردد، اما بعلاوه یک رقیق نماینده خون است که می تواند احتمال لخته شدن خون را کاهش دهد. اما آسپرین حتی در دوز های پایین خطرات زیادی دارد، عمدتا خونریزی در دستگاه گوارش یا زخم ها که هر دو می توانند زندگی را تهدید نمایند.

دکتر لورن بلوک، متخصص داخلی در موسسه تحقیقات پزشکی فاینشتاین در نیویورک گفت این هدایت مهم است، زیرا بسیاری از بزرگسالان آسپیرین مصرف می نمایند، حتی اگر هرگز دچار حمله قلبی یا سکته مغزی نشده اند.

این آدینه، 15 اکتبر 2021، عکس یک بطری آسپرین را در منطقه بروکلین نیویورک نشان می دهد. بر اساس توصیه اولیه به روز شده گروه ویژه خدمات پیشگیرانه آمریکا که روز سه شنبه 12 اکتبر 2021 منتشر شد، افراد مسن بدون بیماری قلبی نباید از آسپرین روزانه برای جلوگیری از اولین حمله قلبی یا سکته مغزی استفاده نمایند.

بلاک نسخه یکی از بیماران خود را از آسپرین به داروی استاتین برای کاهش کلسترول تغییر داد، زیرا ممکن است مضرات بالقوه ای داشته باشد.

بیمار 70 ساله، دارای فشار خون بالا بوده و از خطرات حمله قلبی خود آگاه است. او رئیس یک کارخانه توزیع مقوا گفت که هرگز هیچ آسیبی به آسپیرین وارد ننموده است، اما این راهنمای تازه را جدی می گیرد.

وونگ اذعان داشت که عقب نشینی ممکن است بعضی بیماران را ناامید کند و از خود بپرسند که چرا دانشمندان نمی توانند تصمیم خود را بگیرند.

او گفت: این یک سوال عادلانه است. آنچه واقعا مهم است بدانیم این است که شواهد در طول زمان تغییر می نماید.

بیشتر بخوانید

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1802

به "آسپرین تا چه مقدار در پیشگیری از حمله قلبی موثر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسپرین تا چه مقدار در پیشگیری از حمله قلبی موثر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید