شروع به کار وزارت ورزش برای واکسیناسیون ورزشکاران

به گزارش مینی ست، به گزارش خبرنگاران، رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در جریان بازدیدی که طی روزهای گذشته از بعضی فدراسیون های ورزشی داشت بر لزوم تهیه 20 هزار دوز واکسن برای واکسیناسیون ورزشکاران تاکید نمود و اینکه باید ورزشکاران در اولویت واکسینه شدن قرار بگیرند یا اجازه خرید واکسن داده گردد.

شروع به کار وزارت ورزش برای واکسیناسیون ورزشکاران

در همین رابطه غلامرضا نوروزی در تبادل نظر با خبرنگاران و در پاسخ به این پرسش که فدراسیون پزشکی ورزشی در تامین واکسن و کیت های مورد احتیاج برای واکسیناسیون و نمونه گیری کرونا از ورزشکاران چه نقشی ایفا می نماید و چه اقداماتی انجام داده است؟ از مکاتبات اجرا شده با وزارت بهداشت و بنیاد برکت برای در اختیار دریافت 10 هزار دوز واکسن و همچنین کیت های تست PCR و تست سریع اطلاع داد و اینکه این مکاتبات با امضای مسعود سلطانی فر وزیر ورزش صورت گرفته است.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی با اشاره به محموله واکسن های روسی که وارد ایران شده و بر اساس آن واکسیناسیون گروه های پرخطر شروع شده است، گفت: طی مکاتبه رسمی با وزارت ورزش درخواست در اولویت قرار دادن جامعه ورزش برای واکسیناسیون مطرح شده است و بر همین اساس متقاضی در اختیار دریافت واکسن برای اجرای این طرح شده ایم.

وی توضیح داد: در همین رابطه با هماهنگی وزارت ورزش دو نامه جداگانه با امضای وزیر ورزش برای وزارت بهداشت و بنیاد برکت ارسال شده است. در این مکاتبات درخواست در اختیار گذاشتن 10 هزار دوز از واکسن های وارداتی برای جامعه ورزش را از وزارت بهداشت خواهان شدیم. همچنین در مکاتبه با مدیریت بنیاد برکت متقاضی دریافت کیت تست PCR و تست سریع شدیم.

نوروزی اعلام کرد: البته قاعدتاً این کیت ها به صورت رایگان در اختیار فدراسیون پزشکی ورزشی و در کل جامعه ورزش قرار نمی گیرد اما این موضوع را دنبال می کنیم که بتوانیم با قیمت های نازل تر آنها را تامین کنیم.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی در پاسخ به این پرسش که کدام ورزشکاران و در کل چه نفراتی از جامعه ورزش در اولویت واکسیناسیون قرار می گیرند؟ بر مورد توجه بودن کاروان المپیک تاکید نمود اما در عین حال گفت که اجباری بر واکسیناسیون مسافران توکیو نیست!

وی در این زمینه گفت: در صورت در اختیار دریافت واکسن برای واکسیناسیون ورزشکاران به خصوص ورزشکاران اعزامی به رویدادهای بین المللی از جمله 6 رویدادی که سال آینده کاروان ایران در آنها شرکت خواهد نمود، استفاده می گردد. بازی های المپیک هم از جمله این رویدادهاست.

نوروزی تاکید نمود: البته در رابطه با بازی های المپیک صریح ترین پروتکل مورد تاکید، دریافت تست کرونا در جریان بازی ها به فاصله هر چهار روز یک بار است. به طور مثال فردی که 12 روز در توکیو باشد باید سه بار تست بدهد. پروتکل مورد تاکید دیگر ممانعت از ورود به میادین و محل ها برای افرادی است که دو بار دمای بالای آنها نشان داده گردد.

وی با تاکید بر اینکه اجباری برای واکسیناسیون ورزشکاران المپیکی نیست، گفت: رعایت پروتکل های مبارزه با کرونا در هر شرایطی اهمیت دارد حتی در صورت واکسیناسیون؛ تزریق واکسن افراد را در برابر کرونا به صورت صد درصد ایمن نمی نماید. به همین دلیل در رابطه با المپیک دریافت تست و چک کردن دمای بدن بیشتر مورد تاکید است. با این حال کمیته بین المللی المپیک در رابطه با واکسیناسیون ورزشکاران شرکت کننده اعلام آمادگی نموده است به این صورت که یا واکسن در اختیارمان قرار دهد یا هزینه تامین آن را بپردازد.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی با بیان اینکه مکاتبات موردنظر با وزارت بهداشت و بنیاد برکت هفته گذشته صورت گرفته، گفت: هنوز پاسخی دریافت ننموده ایم. در صورت پاسخ مثبت و دریافت واکسن و کیت های تست کرونا در اولین فرصت اقدامات لازم را برای در اختیار دریافت و استفاده از آنها شروع می کنیم.

خبرنگاران پیش از این در گزارشی با عنوان سهم ورزشی ها از واکسن های وارداتی چقدر است؟ / لزوم توجه به مسافران توکیو بر لزوم قرار دریافت ورزشی ها در گروه های پرخطر و محفوظ ماندن حق آنها برای واکسیناسیون شدن تاکید نموده بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1453

به "شروع به کار وزارت ورزش برای واکسیناسیون ورزشکاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع به کار وزارت ورزش برای واکسیناسیون ورزشکاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید