ابلاغ افزایش سقف سن بنا برای وام مسکن

به گزارش مینی ست، مدیر طرح و برنامه بانک عامل بخش مسکن از ابلاغ بخشنامه افزایش سن واحد مسکونی مشمول دریافت تسهیلات خرید مسکن از محل صندوق پس انداز مسکن یکم به کلیه شعب این بانک اطلاع داد.

ابلاغ افزایش سقف سن بنا برای وام مسکن

جهت دریافت خدمات درب ضد سرقت ارزان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش مهر، محمد حسن مرادی در برنامه زنده تلویزیونی شبکه خبر درباره افزایش سقف سن واحد مسکونی در تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم گفت: هفته گذشته بانک مرکزی با پیشنهاد بانک عامل بخش مسکن مبنی بر افزایش سقف سن بنا از 15 به 20 سال موافقت کرد.

وی اضافه نمود: علت این پیشنهاد بانک تخصصی بخش مسکن این بود که هم تعداد واحد های مسکونی زیر 20 سال بیشتر بود و هم قیمت این واحد ها نسبت به واحد های با سن کمتر از 15 سال کمتر است که با قدرت خرید مردم سازگار تر است.

مدیر طرح و برنامه بانک عامل بخش مسکن با بیان اینکه این دستورالعمل به تمام شعب بانک مذکور ابلاغ شده، گفت: ملاک ما برای تشخیص سن ساختمان، تاریخ صدور پروانه ساخت است و تاریخ صدور خاتمه کار ملاک نیست.

مرادی توضیح داد: بعضی از سپرده گذاران با احتساب سن خاتمه کار وارد فرآیند خرید مسکن می شوند که به مشکل بر می خورند؛ بنابراین واحد های مسکونی با پروانه صادره در 79 به بعد از این پس ملاک بانک عامل بخش مسکن برای اعطای تسهیلات خرید مسکن از محل صندوق پس انداز مسکن یکم است.

به گفته این مقام مسئول در شبکه بانکی، سقف تسهیلات فعلاً 80 میلیون تومان در تهران، 60 میلیون تومان در شهر های بالای 200 هزار نفر و 40 میلیون تومان در سایر شهرهاست. برای زوجین نیز دو برابر ارقام مذکور تسهیلات پرداخت خواهد شد.

وی اضافه نمود: متقاضیان افتتاح صندوق پس انداز مسکن یکم در تهران با سپرده گذاری 13.5 میلیون تومان برای سه سال یا 40 میلیون تومان برای یک سال می توانند تسهیلات 80 میلیون تومانی دریافت نمایند که نرخ سود آن در بافت فرسوده 6 و سایر بافت های شهری 8 درصد است.

منبع: فرارو
انتشار: 7 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1052

به "ابلاغ افزایش سقف سن بنا برای وام مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ افزایش سقف سن بنا برای وام مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید