افزایش سرمایه بانک دی، نقطه قوتی برای جهش بانک در امسال است

به گزارش مینی ست، در جلسه شورای مدیران بانک دی که با حضور مدیرعامل، رییس و اعضای هیئت مدیره، معاونان و مدیران ارشد بانک برگزار گردید، برنامه های پیش روی بانک در سال 1400 تشریح شد.

افزایش سرمایه بانک دی، نقطه قوتی برای جهش بانک در امسال است

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، در این جلسه که نخستین نشست مدیران بانک در سال 1400 بود، برات کریمی، مدیرعامل بانک با اشاره به دستاوردهای اخیر بانک دی گفت: در ماه های گذشته با همت همکاران کوششگر و گران قدر صف و ستاد، شاهد دستاوردهای چشمگیری در تمامی شاخص های کلیدی بانک بودیم و توانستیم در راستا تحقق اهداف بانک گام های مؤثری برداریم که بر خود واجب می دانم از کوشش های تمامی همکارانم کمال قدردانی را داشته باشم.

وی اضافه نمود: در حال حاضر نتیجه کوشش شبانه روزی همکارانم به ثمر نشسته است و بانک دی با برگزاری پیروز مجمع عمومی فوق العاده فرآیند افزایش سرمایه را عملیاتی نموده است.

مدیرعامل بانک دی ضمن قدردانی از حمایت های همدلانه بانک مرکزی، سازمان بورس و اوراق بهادار و بنیادشهید و امور ایثارگران در زمینه تحقق برنامه های بانک برای افزایش سرمایه توضیح داد: افزایش سرمایه بانک، شروع راستا شکوفایی و پیشرفت و در حکم بذری است که در سایه عزم و کوشش جمعی همکاران به درختی پرثمر تبدیل خواهد شد اما بیش از هر چیز نیازمند پاسداری و مراقبت است.

وی اضافه نمود: اگر در سال 1400 بر اساس یک برنامه تعیین و بر مبنای اهداف مدون حرکت کنیم، افزایش سرمایه با یاری به بهبود شرایط بانک، نقطه قوتی برای جهش بانک دی در نظام بانکی طی امسال خواهد بود.

کریمی، اقدامات صورت گرفته در سال گذشته را تحسین برانگیز توصیف کرد و اضافه نمود: بانک دی در سال گذشته نه تنها افزایش زیان را تجربه نکرد بلکه، برعکس سنوات پیشین، شاهد کاهش زیان انباشته و حرکت در راستا سودآوری بود که نتیجه آن بهبود چشمگیر شاخص های عملیاتی بانک است.

وی جوانگرایی و بهره گیری از مدیران لایق و ریسک پذیر را از مهم ترین دلایل پیشرفت بانک دانست و تأکید کرد: در سال گذشته راه اندازی گیشه های ارائه خدمت در مراکز بنیادشهید استان ها و امضای تفاهم نامه همکاری با پست بانک ایران برای توسعه دسترسی مشتریان و جامعه هدف به خدمات بانکی، دو اقدام تحسین برانگیز در بانک بود که زمینه افزایش رضایتمندی خانواده معزز شهداء و جامعه عظیم ایثارگری را فراهم کرد.

وی اضافه نمود: رؤسای شعب استان ها باید ضمن تقویت و توسعه تعامل با مدیران کل بنیاد شهید استان ها، زمینه بهره مندی و آشنایی جامعه هدف را با خدمات گیشه ها افزایش دهند.

کریمی در انتها با اشاره به برنامه های بانک در حوزه های مختلف گفت: توسعه خدمات بانکداری دیجیتال و افزایش درآمدهای کارمزدی، کاهش NPL از محل مطالبات، روان سازی فرآیند اعتبارسنجی و صدور ضمات نامه، سیستمی کردن بازرسی های ادواری شعب، اصلاح ساختار اقتصادی و تخصیص اعتبار به واحدهای تولیدی جامعه هدف از محل منابع صندوق توسعه ملی در اولویت برنامه های عملیاتی واحدهای ستادی شعب بانک در سال 1400 است که امیدواریم با همت جمعی همکاران شاهد تعالی روزافزون بانک دی باشیم.

در ادامه این جلسه، غلامرضا خلیل ارجمندی، رییس هیئت مدیره بانک ضمن تبریک سال جدید به تمامی همکاران و قدردانی از تحقق اهداف در سال 1399، نظام هدفمند برنامه ریزی و سیاست گذاری را مهم ترین رکن ساختار مدیریتی بانک دی در سال 1400 دانست و بیان کرد: سال 1400 سال پایه و مبنای قضاوت درباره رشد و افول های شاخص های بانک برای سالیان آینده است که باید همگام با نظام برنامه و بودجه جامع، شفاف و قابل اجرا برای بانک توأم با تعریف شاخص های عملیاتی مدون برای پایش فعالیت ها باشد.

وی با اشاره به لزوم شفافیت و جلوگیری از بروز شایعات در بانک توضیح داد: سال 1400 باید سال شفافیت در بانک دی باشد تا با اهرم شفافیت به مقابله با بیماری شایعه پراکنی و حاشیه سازی های مسموم برویم.

وی در انتها ابراز امیدواری کرد که پتانسیل ایجاد شده از افزایش سرمایه باید سکوی پرتاب بانک به سمت حرفه ای شدن باشد.

در ادامه این جلسه رحیم طاهری، عضو هیئت مدیره با تشریح دستاوردهای بانک در یک سال گذشته گفت: امروز بانک دی از نظر شاخص های عملکردی با سال گذشته قابل مقایسه نیست و بهبودهای حاصل شده در شاخص ها مرهون همت، غیرت و کوشش یکایک همکاران خدوم بانک دی است.

وی با اشاره به بهبودهای حاصل شده در شاخص های جذب منابع،NPL و مصارف گفت: بهبودها و پیروزیت های حاصل شده در شاخص های کلیدی عملکردی بانک در گام اول نتیجه برنامه ریزی دقیق در سطح مدیریت کلان سازمان و در گام دوم، مدیون اهتمام تمامی همکاران صف و ستاد به اجرای برنامه های عملیاتی است که نتیجه آن را در افزایش محسوس رضایت مشتریان و ذینفعان شاهد هستیم.

طاهری با تأکید بر کوشش حداکثری همکاران در جهت تحقق اهداف بانک، اضافه نمود: اصلاح نسبت منابع به مصارف، افزایش منابع ارزان قیمت بانک و بهبود ترکیب منابع، گشایش صدهزار فقره حساب جدید در یک سال، افزایش مانده منابع دستگاه های pos، تدوین دستورالعمل افتتاح حساب ارزی، پیاده سازی حاکمیت شرکتی در بانک و برنامه محوری از مهم ترین اقدامات بانک دی در سال گذشته بود که آثار ان را در بهبود تمامی شاخص های کلیدی شاهد هستیم.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1534

به "افزایش سرمایه بانک دی، نقطه قوتی برای جهش بانک در امسال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش سرمایه بانک دی، نقطه قوتی برای جهش بانک در امسال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید