انتخاب فرهاد مجیدی از ابتدا اشتباه بود، اختیار ناموس مربی است

به گزارش مینی ست، محمود یاوری پیشکسوت فوتبال ایران و عضو پیشین کمیته فنی فدراسیون در مصاحبه با خبرنگاران، درباره اتفاقات اتفاق افتاده در تیم فوتبال امید و استعفای فرهاد مجیدی گفت: نسبت به وضعیت تیم فوتبال امید دلیلی ندارد که نگران باشیم چون اصلا کاری انجام نداده ایم که بخواهیم نگران باشیم!

انتخاب فرهاد مجیدی از ابتدا اشتباه بود، اختیار ناموس مربی است

وی افزود: فرهاد مجیدی یکی از بازیکنان برتر و شاخص فوتبال ایران بوده است ولی انتخاب او برای سرمربیگری تیم امید از اول هم اشتباه بود. متاسفانه برخی از بازیکنان جوان بلافاصله بعد از کنار گذاشتن فوتبال می خواهند به سرعت سرمربی تیم های بزرگ و ملی شوند که این اشتباه است. راه درست در مربیگری را افرادی مثل وحید هاشمیان و مهدی مهدوی کیا رفته اند و در آینده هم پیروز خواهند شد.

عضو پیشین کمیته فنی فدراسیون فوتبال ادامه داد: کسانی که بازیکنان بزرگی بوده اند شاید حق خود بدانند که سرمربی یک تیم بزرگ و سرنوشت ساز شوند ولی مربیگری با بازیگری فرق دارد. بازیکنان باید بعد از کنار گذاشتن فوتبال، آموزش ببینند و به کلاس های مختلفی بروند. آنها باید پله پله بالا بیایند. اینکه صرفا یک فرد در دوران بازیگری اش چهره شاخصی بوده دلیل نمی گردد مربی خوبی هم بگردد و سکان تیم اول کشور را به دستش داد.

یاوری اظهار داشت: بعید می دانم در این مقطع زمانی کسی راهنمایی تیم امید را قبول کند. متاسفانه در ایران روی تیم های پایه تجربه کافی گذاشته نمی گردد و حساسیت های صحیحی وجود ندارد. یک روز یک مربی با تیم جوانان شکست می خورد و بلافاصله او را عوض می نمایند. مربی باید آموزش ببیند و باتجربه باشد. پایه یک ساختمان هرچقدر قوی تر باشد، در آینده لطمه کمتری می خورد. اگر پایه ساختمان هم روی خاک و شن بنا گردد، هر لحظه امکان فروپاشی آن وجود دارد.

وی با بیان مجدد اینکه دنیای مربیگری با دنیای بازیگری تفاوت زیادی دارد، گفت: بازهم می گویم که به فرهاد مجیدی ارادت دارم ولی اشتباه مسئولان این بود که او را بلافاصله دعوت به همکاری کردند. تیم امید، تیم سرنوشت ساز و آینده کشور است. وقتی پایه ریزی خوبی نگردد، برداشت خوبی هم انجام نخواهد شد.

سرمربی سال های دور تیم ملی ایران افزود: گروه تیم فوتبال امید برای انتخابی المپیک گروه خطرناکی است. برای مربی جوانی که کمتر آموزش دیده و فضای کمتری در کار تجربی دارد، این گروه سخت تر هم می گردد. به مجیدی حق می دهم که در این وضعیت احساس کند که تیمش از پیش باخته است ولی اگر مربی کارکشته و باتجربه ای بود، بهتر این شرایط را مدیریت می کرد تا روحیه تیمش هم پایین نیاید.

یاوری در مورد اینکه فرهاد مجیدی به خاطر آنچه که دخالت در کارش عنوان شده، استعفا نموده است گفت: مجیدی حق دارد که این دخالت ها را نپذیرد. من مدت هاست که به دلایلی که گفتنش جالب نیست، عضو کمیته فنی فدراسیون نیستم ولی وقتی فرهاد مجیدی سرمربی می گردد، باید اختیارات کامل داشته باشد. اگر دخالتی در کار بوده، به مجیدی حق می دهم. بنده هم وقتی مربیگری می کردم، به مسائل اقتصادی توجه نداشتم و می گفتم که اختیار می خواهم. اختیار در واقع ناموس یک مربی است.

عضو پیشین کمیته فنی فدراسیون فوتبال در خاتمه درباره دیدگاهش نسبت به تیم فوتبال امید، گفت: فدراسیون باید یک مربی باتجربه را بیاورد که راه و چاره را بداند و از علم و تجربه اش استفاده کند. حالا فرض کنید تیم امید در این مسابقات هم شکست بخورد و به المپیک نرود. مگر در طول 40 سال گذشته اتفاق دیگری افتاده بود؟ نمی گردد با 6 ماه و یک سال، تیمی را برای انتخابی المپیک آماده کرد. نگاه ما باید به آینده باشد. تیم امید سرمایه مملکت است و برای بازیکنانش هزینه می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 435

به "انتخاب فرهاد مجیدی از ابتدا اشتباه بود، اختیار ناموس مربی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخاب فرهاد مجیدی از ابتدا اشتباه بود، اختیار ناموس مربی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید