برآورد ثبت نام 332 هزار دانش آموز کرمانشاهی برای سال تحصیلی آینده

به گزارش مینی ست، خبرنگاران/کرمانشاه رئیس ستاد ثبت نام اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه پیش بینی کرد: برای سال تحصیلی آینده بیش از 332 هزار دانش آموز در مدارس استان ثبت نام شوند.

برآورد ثبت نام 332 هزار دانش آموز کرمانشاهی برای سال تحصیلی آینده

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات بهترین موسسه اعزام دانشجو به استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

ناهید فضلی در گفت و گو با مینی ست، با اشاره به پیش بینی افزایش 1.25 درصدی تعداد دانش آموزان استان کرمانشاه در سال تحصیلی آینده، گفت: همزمان با شروع سال تحصیلی جدید بالغ بر 332 هزار دانش آموز که بیش از 31 هزار نفر آنها پایه اولی هستند، در مدارس استان مشغول به تحصیل خواهند شد.

فضلی با اشاره به فرایند خوب ثبت نام دانش آموزان در مدارس استان، گفت: تنها دانش آموزان کلاس اولی و دانش آموزانی که به دلیل تغییر مقطع و یا تغییر محل زندگی احتیاج به جابجایی پفراینده دارند، باید برای ثبت نام به مدارس مراجعه نمایند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه افزود: میان پایه ها احتیاجی به مراجعه به مدارس برای ثبت نام ندارند، چون ثبت نام این دانش آموزان از سوی مدیران مدارس انجام می گردد و احتیاجی به مراجعه حضوری برای ثبت نام این دانش آموزان نیست.

وی در ادامه از خانواده ها خواست تا برای ثبت نام فرزندانشان در نزدیک ترین مدرسه محل سکونت خود اقدام نموده و اصراری به ثبت نام در مدارس دورتر از محل زندگی خود نداشته باشند تا مجبور به استفاده از سرویس که هم هزینه های بیشتری را به خانواده تحمیل نموده و هم باعث خستگی دانش آموز می گردد، نشوند.

فضلی با اشاره به ممنوعیت اخذ وجه از والدین هنگام ثبت نام ادامه داد: مدارس دولتی هنگام ثبت نام تنها مجاز به دریافت هزینه کتاب و حق بیمه هستند و حق دریافت هیچ وجهی تحت عنوان یاری های مردمی را ندارند. مدارس غیردولتی هم بر اساس برنامه ریزی های خود می توانند به صورت توافقی نسبت به دریافت همه یا بخشی از شهریه اقدام نمایند.

فضلی از والدینی که باید برای ثبت نام فرزندان خود در مدارس اقدام نمایند، خواست تا در سریعترین زمان ممکن این کار را انجام داده و ثبت نام را به تعویق نیاندازند.

والدین درخواست مردودی فرزندانشان را نداشته باشند

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه سپس اشاره ای هم به شرایط نامطلوب کارنامه تحصیلی بعضی از دانش آموزان مقطع ابتدایی داشت و گفت: به جد پیگیر تداوم فرایند آموزش دانش آموزانی که در ارزیابی های اجرا شده از سوی معلمین به حد انتظار نرسیده اند، هستیم.

وی گفت: برای این دانش آموزان فعالیت های تکمیلی تابستانه چه به وسیله شبکه شاد و چه به وسیله راهبران آموزشی در مناطق محروم در دست تدوین است که امیدواریم با همکاری خانواده ها تمامی دانش آموزان بتوانند فرآیند آموزش خود را در تابستان تکمیل نمایند.

فضلی افزود: بیش از 87 درصد دانش آموزان استان کرمانشاه در شبکه آموزشی دانش آموزی(شاد) عضویت دارند و دانش آموزانی هم که دسترسی به اینترنت و یا حتی تلویزیون ندارند، از دیگر روش ها مثل توزیع کاربرگ های آموزشی و به وسیله راهبران آموزشی با معلم های خود در ارتباط هستند و هیچ نگرانی بابت تکمیل فرآیند آموزش دانش آموزان نرسیده به حد انتظار در فصل تابستان وجود ندارد.

وی به والدینی که فرزندانشان در ارزیابی های اجرا شده از سوی مدارس به حد انتظار نرسیده اند، توصیه کرد: به هیچ عنوان درخواست مردودی فرزندانشان را با هدف تقویت پایه آنها نداشته باشند و کوشش نمایند تا به وسیله آموزش های تابستانه فرزندانشان را به حد انتظار برسانند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1060

به "برآورد ثبت نام 332 هزار دانش آموز کرمانشاهی برای سال تحصیلی آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برآورد ثبت نام 332 هزار دانش آموز کرمانشاهی برای سال تحصیلی آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید