بیت کوین رکورد جدیدی می زند؟

به گزارش مینی ست، تهران (پانا) - قیمت بیت کوین بیش از 10 هزار دلار نسبت به رکوردی که در اوایل این ماه به دست آورده بود کاهش یافته است و همچنان از اوج خود به طور پیوسته به کاهش قیمت ادامه می دهد بدون اینکه مقاومت قابل توجهی داشته باشد.

بیت کوین رکورد جدیدی می زند؟

به نظر نمی رسد علت واحدی برای کاهش قیمت بیت کوین وجود داشته باشد چراکه تحلیلگران دلایل متعددی را برای این رکود ذکر می نمایند؛ یکی از ساده ترین شرح ها این است که سرمایه گذارانی که به طور بلند مدت در این بازار سرمایه گذاری نموده بودند در حال کاهش سود از دارایی های خود هستند.

بعلاوه لایحه زیرساخت ایالات متحده موجب عدم اطمینان سرمایه گذاران شده است، لایحه ای که ممکن است شرکت ها را تحت قوانین سخت گیرانه تری در حوزه نگهداری ارزهای دیجیتال قرار دهد.

تردید دیگر برای سرمایه گذاران ترس از این است که طلبکاران صرافی منحل شده Mt Gox می توانند انتها پرداخت های خود را نقد نمایند آن هم هفت سال پس از سقوط صرافی ارزهای دیجیتال.

نوبواکی کوبایاشی اخیرا گفته است که 141 هزار بیت کوین به ارزش 8 میلیارد دلار به زودی بین طلبکاران توزیع خواهد شد؛ داده های شرکت اطلاعاتی بلاک چین Glassnode نشان می دهد که بیش از سه چهارم از 18.8 میلیون بیت کوین در گردش در واقع غیرقابل نقد هستند. این بدان معناست که سکه های MtGox بیش از 3 درصد از 4.2 میلیون بیت کوین در گردش ثابت را تشکیل می دهند و اگر همه آنها به یکباره نقد شوند، حداقل در کوتاه مدت باعث سقوط قیمت این ارز دیجیتال می گردد.

کارشناسانی که دید مثبتی در مورد راستا بیت کوین دارند معتقد هستند که پذیرش بیشتر ارزهای دیجیتال که در سال 2021 رخ داد از تکرار اصلاحات شدید قیمتی در این بازار جلوگیری می نماید.

شرکت های بزرگی مانند تسلا و میکرو استراتژی همچنان ذخایر نقدی خود را به بیت کوین تبدیل می نمایند و به نظر می رسد چندین کشور با معرفی بیت کوین به عنوان ارز قانونی به السالوادور بپیوندند و بعضی بر این باورند که فرایند صعودی هنوز به سرانجام نرسیده است و به پیش بینی خود برای رسیدن به بالاترین رکورد نو قبل از سرانجام سال 2021 یا در اوایل سال 2022 پایبند هستند.

مارکوس سوتیریو، کارشناس ارزهای دیجیتال، به خبرگزاری ایندیپندنت گفته است که در حال حاضر هر عدد بیت کوین حدود 57 هزار دلار معامله می گردد و اگر یک خبر مثبت بتواند بیت کوین را به بالای 60 هزار دلار بازگرداند، به طور بالقوه می تواند ترمز ریزش قیمت این ارز دیجیتال را بکشد.

وی در ادامه اضافه نمود: عبور بیت کوین از سطح 60 هزار دلاری منجر به از سرگیری فرایند صعودی بیت کوین در کوتاه مدت و رسیدن آن به بالاترین رکوردهای نو می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 14 دی 1400 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1870

به "بیت کوین رکورد جدیدی می زند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیت کوین رکورد جدیدی می زند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید