ترامپ چین را برای مهار کره شمالی تحت فشار می گذارد

به گزارش مینی ست، انتظار می رود رئیس جمهوری آمریکا در دیدار قریب الوقوعش با رئیس جمهور چین در پکن وی را برای انجام اقدامات بیشتر در راستای مهار کره شمالی تحت فشار بگذارد چراکه این باور وجود دارد که تحکیم قدرت رئیس جمهور چین باید به وی اختیارات بیشتری بدهد.

ترامپ چین را برای مهار کره شمالی تحت فشار می گذارد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا سوم نوامبر (12 آبان ماه) توری آسیایی را آغاز می نماید که در جریان آن به ژاپن، کره جنوبی، چین، ویتنام و فیلیپین سفر خواهد نمود. این نخستین سفر ترامپ به آسیا از روی کار آمدنش در ماه ژانویه است و یکی از اصلی ترین اولویت های وی در این سفر جلوگیری از کنترل خارج شدن بن بست با کره شمالی است.

انتظار می رود جلسه آینده کنگره حزب کمونیست چین به تحکیم قدرت شی جینپینگ رئیس جمهور چین و حفظ احتمالی قدرت در دستان وی تا سال 2022 منجر گردد.

ترامپ معتقد است که شی جینپینگ باید برای حل معضل کره شمالی اقدامات بیشتری انجام دهد.

یکی از مقامات مطلع گفت: دیدگاه رئیس جمهور آمریکا این است که در حال حاضر هیچ بهانه ای وجود ندارد. از این به بعد شی جینپینگ دیگر نمی تواند قدم های اندک بردارد.

ترامپ می خواهد همکاری های جدی را از جانب چین برای ترغیب پیونگ یانگ به تغییر رویکرد یا محروم کردن این کشور منزوی از منابع کلیدی به دست آورد.

ترامپ در مصاحبه اخیر فاکس بیزینس گفت: می خواهم تا زمانی که کنگره حزب کمونیست چین رای خود را صادر کند، مسائل محدودی را با شی جینپینگ حفظ کنم.

وی اضافه کرد: من معتقدم شی جینپینگ قدرت انجام اقدامات بیشتر در رابطه با کره شمالی را به دست می آورد. ما منتظر رای کنگره حزب کمونیست می مانیم. در حال حاضر ما برای همه چیز آماده شده ایم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 505

به "ترامپ چین را برای مهار کره شمالی تحت فشار می گذارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ چین را برای مهار کره شمالی تحت فشار می گذارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید