کوشش های بن سلمان برای ترمیم وجهه خود

یک رسانه انگلیسی فاش کرد که دولت عربستان برای خوب جلوه دادن تصویر ولیعهد این کشور میلیون ها پوند به یک شرکت تبلیغاتی هم پیمان با نخست وزیر انگلیس پرداخت نموده است.

کوشش های بن سلمان برای ترمیم وجهه خود

به گزارش خبرنگاران، روزنامه گاردین انگلیس با انتشار گزارشی تحت عنوان هم پیمان نخست وزیر یک شبکه گمراه کننده در فیسبوک را اداره می نماید، نوشت: شرکت تبلیغاتی و روابط عمومی سی تی اف پارتنرز که توسط لینتون کروسبی، هم پیمان نزدیک به بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس اداره می گردد، شبکه ای گمراه کننده را ایجاد نموده است که مطالب تبلیغاتی را در قالب اخبار واقعی در فیسبوک ارائه می نماید.

گاردین در ادامه این گزارش آورده است که تحقیقات گسترده ای را انجام داده و این تحقیقات شامل دیدارهایی با کارمندان کنونی و سابق شرکت مذکور است و مطالعه عمیق استراتژی های این شرکت فاش نموده است که فرایند گمراه کننده حرفه ای را در اینترنت ارائه می نماید.

طبق نوشته این روزنامه انگلیسی، شرکت مذکور میلیون ها پوند از عربستان دریافت نموده است تا وجهه محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور را به ویژه پس از قتل جمال خلشقجی خوب جلوه دهد. شرکت سی تی اف پارتنرز همچنین با حزب نجیب رزاق، نخست وزیر پیشین مالزی نیز کار نموده است که بعدا در یکی از بزرگترین پرونده های فساد در دنیا محکوم شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 شهریور 1398 بروزرسانی: 26 مهر 1398 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 248

به "کوشش های بن سلمان برای ترمیم وجهه خود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش های بن سلمان برای ترمیم وجهه خود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید