کوشش چهار نماینده دموکرات کنگره آمریکا برای ممنوع کردن فناوری تشخیص چهره

به گزارش مینی ست، چهار نماینده دموکرات کنگره آمریکا خواهان ممنوعیت استفاده از دوربین ها و فناوری های تشخیص چهره به وسیله دولت فدرال این کشور شده اند.

کوشش چهار نماینده دموکرات کنگره آمریکا برای ممنوع کردن فناوری تشخیص چهره

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از انگجت، رهبری این نمایندگان به وسیله سناتور ادوارد مارکی از ماساچوست و سناتور جف ماکری از اورگان صورت می گیرد. قانون پیشنهادشده به این منظور قانون ممنوعیت استفاده از فناوری بیومتریک و تشخیص چهره نام دارد و در صورت تصویب نه تنها جلوی استفاده از فناوری های تشخیص چهره گرفته خواهد شد، بلکه استفاده از بعضی فناوری های بیومتریک دیگر مانند شناسایی صدا هم ممنوع می گردد.

البته استفاده از فناوری تشخیص چهره در آمریکا موافقین سرسختی در میان جمهوری خواستار دارد و لذا بعید به نظر می رسد این قانون به سادگی شانس موفقیت در این کشور را داشته باشد.

یکی از علل مخالفت با استفاده از این فناوری ضعف های آن است. بر اساس آنالیز های موسسه ملی استاندارد و فناوری شناسایی هویت افراد رنگین پوست با استفاده از این فناوری ها تا 100 برابر افراد سفیدپوست ممکن است با خطا انجام گردد. بنابراین خیلی نمی توان به قابلیت های آن تکیه کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 مرداد 1400 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1696

به "کوشش چهار نماینده دموکرات کنگره آمریکا برای ممنوع کردن فناوری تشخیص چهره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش چهار نماینده دموکرات کنگره آمریکا برای ممنوع کردن فناوری تشخیص چهره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید