حمایت وزیر خارجه سابق انگلیس از تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران

به گزارش مینی ست، وزیر امور خارجه سابق انگلیس در دیداری با یک مقام ارشد آمریکایی از تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران حمایت نموده است.

حمایت وزیر خارجه سابق انگلیس از تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جرمی هانت، وزیر خارجه سابق انگلیس که زمانی از توافق هسته ای برجام حمایت می کرد روز پنجشنبه از رویکرد آمریکا برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران حمایت نموده است.

هانت که همراه با برایان هوک، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران در یک نشست مجازی در اندیشکده هنری جکسون حضور داشت درباره کوشش های آمریکا برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران گفت: فکر می کنم نکته اصلی این است که هیچ کس نمی تواند اجازه دهد ایران بار دیگر به مرحله خریداری سلاح برگردد.

وی در ادامه گفت: من کاملاً موافقم که ما باید راهی برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران پیدا کنیم.

برایان هوک روز پنجشنبه گفته دولت این کشور در حال اجرا رایزنی هایی با متحدان منطقه ای خود جهت تهیه پیش نویس قطعنامه ای در شورای امنیت با هدف تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران است.

پایگاه نشنال با گزارش این خبر نوشت برایان هوک همچنین خواهان حمایت جهانی از کوشش های آمریکا برای تمدید این تحریم ها شده است.

او که روز پنجشنبه در کنار جرمی هانت، وزیر خارجه سابق انگلیس سخنرانی می کرد گفت چنانچه کوشش های آمریکا به جایی نرسد و تحریم های تسلیحاتی علیه ایران در ماه اکتبر منقضی گردد واشنگتن آماده است از ساز و کار موسوم به مکانیسم ماشه در توافق هسته ای برجام برای بازگرداندن کل تحریم های سازمان ملل علیه ایران استفاده کند.

هوک گفت با متحدان منطقه ای آمریکا درباره تهیه پیش نویس این قطعنامه مصاحبه نموده و رایزنی هایی در شورای امنیت برای جلب نظر موافق سایر اعضا با آن در جریان است.

هوک گفت: ما فکر می کنیم این تحریم ها باید تمدید شوند. ما حق بازگرداندن تمامی تحریم ها را داریم. البته ترجیحمان این نیست.

نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران در ادامه مدعی شد: اینکه اجازه بدیم این تحریم ها منقضی شوند برای همه بد است.

یک قطعنامه برای تصویب در شورای امنیت به 9 رأی مثبت احتیاج دارد و هیچ یک از پنج عضو دائم شورای امنیت (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه و چین) نیز نباید آن را وتو نمایند.

چین و روسیه که از حق وتوی قطعنامه ها در شورای امنیت برخوردار هستند تا کنون به صراحت مخالفت خودشان را با کوشش های آمریکا در این خصوص اعلام نموده اند.

هوک در ادامه مدعی شد که ایران بالاخره پای میز مذاکره با آمریکا خواهد رفت. هوک گفت: در یک جایی آن ها پای میز مذاکره خواهند آمد و اگر رئیس جمهور برای بار دوم انتخاب گردد نمی دانم چهار سال دیگر چطور می خواهند اوضاع را سرهم بندی نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1004

به "حمایت وزیر خارجه سابق انگلیس از تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت وزیر خارجه سابق انگلیس از تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید