خبرنگاران هنرمندان به جشنواره تولیدات آثار فرهنگی مادر دعوت شدند

به گزارش مینی ست، شیراز- خبرنگاران- مدیرعامل بنیاد فرهنگی بین المللی مادر یکی از اهداف این بنیاد را تزریق روحیه نشاط و امید در جامعه برشمرد و گفت: این هدف از رهگذر فعالیت های فرهنگی با موضوع مادر در شرایط کنونی محقق خواهد شد و در این راستا از اهالی فرهنگ دعوت شده تا درباره جایگاه مادر دست به تولید آثار بزنند.

خبرنگاران هنرمندان به جشنواره تولیدات آثار فرهنگی مادر دعوت شدند

غلامرضا محمدی شنبه در گفت وگو با خبرنگاران مطرح نمود: در شرایط کنونی که مردم جهان درگیر مبارزه با ویروس کرونا هستند، فعالیت های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تحت تاثیر قرار گرفته و به تعطیلی کشیده شده است، بنیاد فرهنگی بین المللی مادر نیز از این بحران زیان آور جهانی مستثنا نبود و عمده برنامه های از قبل پیش بینی شده آن همچون تقدیر از مادران شایسته استان ها، چهارمین کنگره ملی نقش و جایگاه مادر در دانشگاه شهید بهشتی تهران و نخستین آیین نکوداشت مادران شایسته اقوام و ادیان الهی کشور تا مدت نامعلوم به تاخیر افتاده است.

وی بیان داشت: بنیاد مادر با ارسال مجله پیام مادر، نشریات بنیاد، ارتباط تلفنی، مکاتبه و شبکه های اجتماعی با فرزندان بنیاد در خارج و داخل کشور در ارتباط است و در نظر دارد با دعوت از شعرا، نویسندگان و هنرمندان که دستی بر آتش تولید آثار ادبی درباره شخصیت والای مادر دارند، جشنواره ای برگزار کند.

مدیرعامل بنیاد مادر اظهار کرد: این آثار می تواند با هر گویش، لهجه و زبان تولید شود و پس از داوری، از سوی هیات داوران، به تعدادی از برترین ها جوایزی اهدا خواهد شد؛ همچنین گزیده ای از آثار برتر به نام هنرمندان در کتابی منتشر خواهد شد.

محمدی مهلت ارسال آثار را تا یازدهم مهرماه مطرح نمود و افزود: پست الکترونیکی [email protected] و شماره 09170479393 در نرم افزار واتس اپ و نیز صندوق پستی 47177-71456 برای ارسال آثار در اختیار هنرمندان واقع شده است.

بنیاد بین المللی مادر در یازدهم مهرماه سال 1393 در شیراز راه اندازی شد و یکی از اهداف آن قدردانی از مادران نمونه است. این بنیاد، نهاد فرهنگی بین المللی است که به صورت غیر دولتی فعالیت و اهداف هفت گانه ای را دنبال می کند. ارتقا و بازآفرینی ارزش های قداست آمیز مادر از منظر خانوادگی، اجتماعی و فرهنگی، تببین و تاثیر نقش مادران در ساختن جامعه ای ایده آل، پُررنگ کردن مسئولیت های جامعه به ویژه فرزندان در قبال حقوق مادران، آموزش مسئولیت های خطیر مادری به زنان جوان در قبال فرزندان و رفتار متقابل آنان نسبت به مادران در زمره این اهداف هفت گانه است.

همچنین ایجاد مراکز مشاوره برای مادران، فراهم آوردن زمینه آموزش از مهد کودک تا دانشگاه و نیز انتخاب مادران نمونه و برگزاری آیین نکوداشت در هر 2 سال یک بار از جمله اهداف این بنیاد است. این بنیاد، تا کنون در 74 کشور جهان نیز به ثبت رسیده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1127

به "خبرنگاران هنرمندان به جشنواره تولیدات آثار فرهنگی مادر دعوت شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هنرمندان به جشنواره تولیدات آثار فرهنگی مادر دعوت شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید