دبیرکل سازمان همکاری های فضایی آسیا و اقیانوسیه انتخاب شد

به گزارش مینی ست، به گزارش خبرنگاران به نقل از سازمان فضایی ایران، در اجلاس فوق العاده شورای سران سازمان همکاری های فضایی آسیا - اقیانوسیه (APSCO)، خانم یو چی از کشور چین به عنوان دبیرکل جدید اپسکو انتخاب شد.

دبیرکل سازمان همکاری های فضایی آسیا و اقیانوسیه انتخاب شد

در این اجلاس که بصورت آنلاین برگزار گشت، روسای سازمان های فضایی همه کشورهای عضو حضور داشتند و یو چی از کشور چین، محمد ابراهیمی سیدآبادی از کشور ایران و مانوپ آورپیمی از کشور تایلند به عنوان نامزدهای تصدی دبیرکلی اپسکو معرفی گشتند.

پس از آنالیز سوابق کاری و تحصیلی نامزدها و ارائه برنامه ها و راهبردهای هر کدام از اعضا، امتیازدهی و رای گیری نیز به صورت آنلاین انجام شد که در نهایت پس از جمع بندی نهایی آراء، خانم یو چی به عنوان دبیرکل جدید اپسکو به مدت 5 سال آینده انتخاب و معرفی گشت. وی از 1 نوامبر 2020 رسما کار خود را شروع خواهد نمود.

نمایندگانی از سفارت های کشورهای عضو اپسکو نیز در محل برگزاری این اجلاس در پکن چین برای نظارت بر فرایند صحیح رای گیری حاضر بودند.

مرتضی براری، معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فضایی ایران نیز در پیامی با تشکر از کوشش های پروفسور لی شین جون در مدت تصدی دبیرکلی اپسکو، انتخاب خانم یو چی را تبریک گفت و اضافه نمود: من مطمئن هستم که دبیرکل جدید، همیشه منافع همه کشورهای عضو را به عنوان نقشه راه و چشم انداز توسعه برنامه های اپسکو برای سال 2030 در نظر خواهد گرفت.

وی با ابراز امیدواری برای کنترل ویروس کووید-19 در دنیا و بازگشت روال عادی به زندگی مردم، از زحمات دبیرخانه اپسکو برای برگزاری این اجلاس تشکر کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران همیشه در راستای پیشرفت و توسعه برنامه های اپسکو کوشش نموده و از برنامه های این سازمان برای توسعه فناوری فضایی در کشورهای عضو حمایت خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1128

به "دبیرکل سازمان همکاری های فضایی آسیا و اقیانوسیه انتخاب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیرکل سازمان همکاری های فضایی آسیا و اقیانوسیه انتخاب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید