زمان انتها زنجیره انتقال کروناویروس در کشور

به گزارش مینی ست، عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا اشاره به شروع واکسیناسیون علیه کروناویروس، گفت: زنجیره کرونا در کشور زمانی قطع می گردد که حدود 45 میلیون نفر در کشورمان واکسینه شوند.

زمان انتها زنجیره انتقال کروناویروس در کشور

به گزارش خبرنگاران از خبرگزاری صدا و سیما، دکتر پیغام طبرسی با اشاره به شروع واکسیناسیون علیه بیماری کرونا در کشور، گفت: واکسنی که وارد ایران شد و تزریق آن از روز گذشته انجام گرفت برای یک میلیون نفر در روسیه تزریق شده و جای نگرانی ندارد.

وی ادامه داد: این واکسیناسیون طبق اولویت بندی های مشخص شده از سوی سازمان جهانی بهداشت انجام می گردد. اگر واکسیناسیون به روش اولویت بندی های مشخص شده صورت پذیرد آمار مرگ و میر و ابتلاء به شکل چشم گیری کاهش می یابد البته هدف ما از واکسیناسیون قطع زنجیره بیماری کرونا است.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، قطع زنجیره کرونا در کشور را زمانی مطرح کرد که حدود 45 میلیون نفر در کشورمان واکسینه شوند و اضافه کرد: برای این تعداد از جمعیت کشور حدود 100 میلیون دوز واکسن احتیاج است و این میزان واکسن را قطعاً نمی توان از خارج وارد کرد پس در این شرایط احتیاجمند ریل گذاری فراوری داخل هستیم.

طبرسی گفت: واردات واکسن می تواند جوابگوی گروه های پرخطر و اولویت دار باشد و برای بقیه مردم باید روی فراوری داخل حساب باز کرد.

واکسیناسیون سراسری علیه بیماری کرونا با تزریق واکسن اسپوتنیک وی به سه هزار نفر از کارکنان بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ها و مراکز درمانی از روز سه شنبه 21 بهمن 1399 شروع شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1439

به "زمان انتها زنجیره انتقال کروناویروس در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان انتها زنجیره انتقال کروناویروس در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید