صدور هشدار سطح قرمز برای استان کرمان، کاهش 7 درجه ای دمای استان

به گزارش مینی ست، خبرنگاران/کرمان مدیرکل هواشناسی استان کرمان گفت: بیشترین حجم بارش در شهرستان های زرند، هجدک، دشتخاک، راور، کوهبنان، فیض آباد، کرمان، انار، بافت پیش بینی می گردد و در ارتفاعات غرب استان بارش های خوبی خواهیم داشت.

صدور هشدار سطح قرمز برای استان کرمان، کاهش 7 درجه ای دمای استان

تورج جدیدی صبح امروز 15 آذرماه در جلسه فوق العاده ستاد مدیریت بران استان کرمان با اشاره به اینکه امروز و براساس نقشه های هواشناسی برای شمال و غرب استان کرمان هشدار سطح قرمز صادر شده است اظهار کرد: براساس آخرین نقشه های هواشناسی و پیرو هشدارهای نارنجی که هفته قبل صادر کردیم، انتظار داریم سامانه بارشی که نسبتا پرقدرت است از ظهر امروز فعالیت خود را در استان شروع کند و به تناوب تا روز سه شنبه شاهد بارش های رگباری در استان خواهیم بود.

وی اضافه نمود: بیشترین حجم بارش در شهرستان های زرند، هجدک، دشتخاک، راور، کوهبنان، فیض آباد، کرمان، انار، بافت پیش بینی می گردد و در ارتفاعات غرب استان بارش های خوبی خواهیم داشت.

جدیدی با اشاره به اینکه احتمال اینکه سیلاب استان های همجوار وارد مناطق شمالی استان کرمان بگردد، وجود دارد بیان نمود: با توجه به شدت و حجم بارش هایی که اتفاق می افتد، احتمال آبگیری معابر عمومی، طغیان رودخانه ها و سیلابی شدن مسیل ها وجود دارد و شدت بارش ها در یکشنبه و دوشنبه خواهد بود.

وی توضیح داد: در شهرستان کرمان احتمال طغیان رودخانه در کوهپایه وجود دارد و این سامانه بارشی روز سه شنبه استان کرمان را ترک می نماید. ضمن اینکه تا سه شنبه کاهش شش تا هفت درجه ای دما را در استان کرمان خواهیم داشت.

مدیرکل هواشناسی استان کرمان گفت: در بعضی مناطق که هسته بارش ها اتفاق می افتد به صورت تجمعی 70 تا 80 میلیمتر بارندگی پیش بینی می گردد.

وی با اشاره به اینکه در ارتفاعات مرکزی و مناطق راین، جوپار، رابر و لاله زار انتظار بارش برف را داریم، اضافه نمود: در سال زراعی جاری از ابتدای مهرماه تا به امروز 11 میلیمتر بارنگی در استان کرمان داشتیم، سال قبل 13 و بلندمدت 12 میلیمتر است.

جدیدی با اشاره به اینکه یک سال آبی زراعی 135 میلیمتر است، گفت: شمال استان کرمان بارندگی خوبی تا به امروز داشته و جنوب استان مطلوب نیست و در مناطق جنوبی بیشتر بارندگی ها حدود چهار میلیمتر بوده است.

مدیرکل هواشناسی استان کرمان توضیح داد: انتظار داریم بارش هفته جاری متوسط بارندگی استان را در کشور بالا ببرد و در ماه های آینده بارش هایی در جنوب خواهیم داشت و کمبود بارندگی جبران خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1314

به "صدور هشدار سطح قرمز برای استان کرمان، کاهش 7 درجه ای دمای استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور هشدار سطح قرمز برای استان کرمان، کاهش 7 درجه ای دمای استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید