مسائل و مسائل فعالان اقتصادی ایرانی در ایروان آنالیز شد

به گزارش مینی ست، مسائل و مسائل فعالان اقتصادی ایرانی در ارمنستان در دیدار سفیر کشورمان در ایروان و گاگیک مارکاریان رییس اتحادیه کارفرمایان ارمنستان مورد آنالیز نهاده شد.

مسائل و مسائل فعالان اقتصادی ایرانی در ایروان آنالیز شد

به گزارش مینی ست، به منظور آنالیز مسائل و مسائل فعالان اقتصادی، تجار و بازرگانان ایرانی که در ارمنستان فعالیت می نمایند، آقای گاگیک مارکاریان رئیس اتحادیه کارفرمایان ارمنستان میهمان سید کاظم سجادی سفیر کشورمان در ایروان بود که فرصت ها و موقعیت های سرمایه گذاری در این کشور را مورد بحث و آنالیز قرار دادند.

در این دیدار، سجادی با اشاره به اینکه لغو روادید، ایجاد منطقه آزاد مغزی و همجواری آن با منطقه آزاد ارس و انعقاد تفاهم نامه همکاری با اتحادیه گمرگی اورآسیا فرصت های فراوانی را برای تجار و فعالان اقتصادی ایرانی فراهم کرده تا نسبت به صدور کالاها و خدمات ایرانی و ایجاد شرکت های مشترک با طرف های ارمنی برای فراوری کالاهای ایرانی جهت صدور به کشورهای اوراسیایی اقدام نمایند.

سفیر کشورمان در ارمنستان همچنین وجود برخی مسائل و موانع از جمله بوروکراسی اداری را از موانع مهم در عدم تمایل فعالان و فراوری نمایندگان ایرانی برای حضور در بازار ارمنستان دانست و خواهان متمرکز شدن امور مربوط به سرمایه گذاری و تجارت خارجی، معین شدن مالکیت خصوصی در ارمنستان بویژه در منطقه آزاد مغری و ... در یک سازمان و یا وزارتخانه شد.

در ادامه این دیدار آقای مارکاریان رئیس اتحادیه کارفرمایان نیز دانش و ظرفیت های فراوریی عظیم شرکت های ایرانی در زمینه های مختلف را خاطرنشان کرده و از حضور و فعالیت شرکت های ایرانی در ارمنستان استقبال کرد.

رئیس اتحادیه کارفرمایان ارمنستان موفقیت این شرکت ها در قلمرو ارمنستان را مستلزم آشنایی کارفرمایان، تجار و کارخانه داران با قوانین و مقررات فعالیت و سرمایه گذاری در این کشور دانست و آمادگی خود را جهت برگزاری دوره های آموزشی برای تجار و فعالان اقتصادی ایرانی اعلام نمود .

در این دیدار زمینه ها و فرصت های مختلفی که شرکتهای ایرانی قادر به حضور در بازار ارمنستان می باشند، مورد آنالیز نهاده شد و حوزه های مناسب برای سرمایه گذاری در این کشور مورد مذاکره طرفین نهاده شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 آذر 1397 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 32

به "مسائل و مسائل فعالان اقتصادی ایرانی در ایروان آنالیز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسائل و مسائل فعالان اقتصادی ایرانی در ایروان آنالیز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید