پرداخت وام 12 میلیونی بازنشستگان، چه کسانی از فهرست وام حذف شدند؟

به گزارش مینی ست، به گزارش خبرنگاران، مدیرکل امور اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری از پرداخت نوبت دوم وام ضروری 12 میلیون تومانی بازنشستگان و وظیفه بگیران مشمول اطلاع داد.

پرداخت وام 12 میلیونی بازنشستگان، چه کسانی از فهرست وام حذف شدند؟

به نقل از روابط عمومی صندوق بازنشستگی کشوری، علی خدامی گفت: با هماهنگی بانک عامل، دومین نوبت وام ضروری 12 میلیون تومانی بازنشستگان و وظیفه بگیران این صندوق به حساب ها واریز شد.

به گفته وی، وام مذکور عصر روز گذشته (شنبه 23 بهمن ماه 1400) به حساب بیش از 23هزار و 344نفر از مشمولان واریز شده است.

چندی پبش محمود مرتضایی فرد، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به تعیین شدن نتایج ثبت نام مرحله نخست وام ضروری 12 میلیون تومانی این صندوق گفت: نتایج مرحله نخست ثبت نام وام ضروری که 30 آبان ماه مهلت ثبت نام اینترنتی آن به اتمام رسیده بود، تعیین شده و بیش از 148هزار و 500 نفر واجد شرایط دریافت این تسهیلات شدند.

مرتضایی فرد با بیان اینکه نتایج و اسامی واجدان شرایط در درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی قابل مشاهده است، گفت: اسامی واجدین شرایط در درگاه خدمات الکترونیک صندوق به نشانی sabasrm.ir اعلام شده و افراد می توانند با شماره دفترکل بازنشستگی، کد ملی و شماره حساب بانک صادرات که از آن حقوق بازنشستگی دریافت می نمایند، نتایج اعلامی را مشاهده نمایند.

او یادآور شد: در مرحله نخست تعداد 148 هزا رو 500 نفر از واجدین شرایط اعلام می گردد و زمان ثبت نام اینترنتی مرحله دوم برای مابقی تسهیلات تا سقف 300هزار فقره نیز بزودی اعلام خواهد شد.

چه کسانی از فهرست وام حذف شدند؟

وی به متقاضیانی که از فهرست دریافت نمایندگان وام ضروری در این مرحله حذف شده اند، اشاره نمود و اضافه کرد: ورثه پسر که در سه سال آینده از فهرست وظیفه بگیری حذف می شوند، وظیفه بگیران تک ورثه ای که سن آنان بیش از 80 سال باشد، بازنشستگان و وظیفه بگیرانی که حکم ترمیم امسال برای آنان صادر نشده باشد، بازنشستگانی که کمتر از یک سال از صدور حکم بازنشستگی آن ها گذشته باشد و رکوردهایی که فرم رضایت نامه وراث آنها در سامانه تایید نشده باشد، عواملی هستند که سبب شده تا چنین افرادی در ابتدا از فهرست واجدان شرایط حذف شوند.

مرتضایی فرد در ادامه گفت: پس از حذف این گروه ها، تمامی متقاضیان به جای مانده بر اساس عواملی چون مجموع مانده وام های ضروری دریافتی (به ترتیب از کمترین به بیشترین مجموع وام دریافتی) و حقوق دریافتی (بر اساس آخرین حکم صادره و به ترتیب از کمترین به بالاترین حقوق دریافتی) به صورت سراسری اولویت بندی شدند و در نهایت برای مرحله نخست، تعداد 148هزار و 500 نفر واجد شرایط دریافت وام در مرحله نخست شدند.

مرتضایی فرد یادآور شد: تسهیلات مرحله نخست، از اواخر دی ماه 1400 به صورت ماهانه و براساس نوبت های تعیین شده به حساب واجدان شرایط واریز می گردد. این مرحله از وام 12 میلیون تومانی در قالب هفت نوبت دسته بندی شده اند که در هر نوبت برای بیش از 21هزار نفر از واجدان شرایط مبلغ وام پرداخت می گردد.

آخرین خبر مربوط به وام را درصفحه بانک وبیمه خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 28 فروردین 1401 بروزرسانی: 28 فروردین 1401 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1971

به "پرداخت وام 12 میلیونی بازنشستگان، چه کسانی از فهرست وام حذف شدند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت وام 12 میلیونی بازنشستگان، چه کسانی از فهرست وام حذف شدند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید