پرسپولیس، ارزشمندترین تیم ایران

به گزارش مینی ست، بعد از شیوع کرونا و ضربه به اقتصاد جهان، تیم های ورزشی نیز با بحران اقتصادی و کاهش قیمت روبرو شدند. تعطیلات مسابقات ورزشی و تعلیق قرارداد های تجاری موجب بحران اقتصادی در بعضی از تیم ها شده و به همین علت بازیکنان فوتبال هم با افت ارزش روبرو شده اند.

پرسپولیس، ارزشمندترین تیم ایران

لیگ برتر ایران هم از این قاعده مستثنی نبود و در روز های گذشته گفته شد که بازیکنان ایرانی با افت قیمت روبرو شده اند و به همین دلیل، علیرضا بیرانوند، ارزشمندترین بازیکنان حال حاضر لیگ برتر از 3.5 میلیون یورو به 2.8 میلیون یورو تنزل نموده است.

سایر بازیکنان هم به طور تقریبی بین 20 تا 30 درصد از ارزش خود را از دست داده اند. این مسئله ارزش کلی لیگ برتر ایران را تحت تاثیر قرار داده است. طبق اعلام ترانسفر مارکت، ارزش کلی لیگ برتر 110.93 میلیون یورو است که با توجه به نرخ کنونی یورو در ایران، معادل 1941 میلیارد تومان خواهد بود. البته در شرایط کنونی فوتبال ایران، این مبلغ بیش از هزینه هایی است که سالانه تیم های ایرانی برای بازیکنان خود انجام می دهند. در این جدول، ارزشمندترین تیم با 13.9 میلیون یورو متعلق به پرسپولیس است که چندین بازیکن آن در بین 10 بازیکن ارزشمند لیگ برتر قرار گرفته اند. پس از آنها، استقلال با 12.43 میلیون یورو دیده می گردد که در جدول رده بندی لیگ برتر با یک بازی کمتر در رده چهارم واقع شده است.

در ادامه این جدول، سپاهان (10.68 میلیون یورو)، ذوب آهن (8.25 میلیون یورو) و فولاد (8.05 میلیون یورو) در رده های سوم تا پنجم دیده می شوند. تراکتور که از گران قیمت ترین تیم های ایران است، به علت داشتن بازیکنانی عمدتا باتجربه، ارزش کمتری نسبت به سایرین دارد و با 7.55 میلیون یورو در رده ششم جای گرفته است. تیم های سایپا، صنعت نفت، گل گهر، شهرخودرو، نساجی، پیکان، شاهین بوشهر، ماشین سازی، پارس جنوبی و نفت مسجد سلیمان تیم های هفتم تا شانزدهم هستند که اختلاف چشم گیری با صدرنشینان این رده بندی دارند.

معیار ارزش گذاری سایت ترانسفر مارکت بر پایه عملکرد و سن بازیکنان فوتبال است به طوری که بازیکنی مانند امباپه به علت سن و سال کمتر ارزشمندتر از لیونل مسی، بهترین فوتبالیست حال حاضر دنیا است.

منبع: فرارو
انتشار: 22 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 927

به "پرسپولیس، ارزشمندترین تیم ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس، ارزشمندترین تیم ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید