گروه 7: هرگز الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه را به رسمیت نمی شناسیم

به گزارش مینی ست، سران هفت کشور صنعتی، هفت سال پس از الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه، این اقدام مسکو را محکوم کردند و آن را اشغال کریمه خواندند.

گروه 7: هرگز الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه را به رسمیت نمی شناسیم

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

وزرای خارجه کشورهای گروه هفت در بیانیه مشترکی که در این رابطه منتشر کردند با محکوم کردن اقدام روسیه، آن را تضعیف حاکمیت، تمامیت ارضی و استقلال اوکراین نامیدند.

گروه 7 متشکل از هفت کشور صنعتی دنیا یعنی بریتانیا، ایالات متحده آمریکا، فرانسه، آلمان، فرانسه، ایتالیا، ژاپن و کانادا است.

این بیانیه در حالی منتشر می گردد که روسیه سال هاست حاکمیت خود را بر شبه جزیره کریمه که پیش تر بخشی از کشور اوکراین بود اعمال می نماید.

17 مارس سال 2014 رفراندومی در این جزیره برای پیوستن به روسیه برگزار گردید که بیش از 96 درصد شرکت کنندگان به آن رای مثبت دادند. این همه پرسی بعد از حمله نظامی روسیه به کریمه و تسلط بر این شبه جزیره صورت گرفت و بسیاری از کشورهای دنیا آن را مشروع نمی دانند.

در بخش دیگری از بیانیه گروه 7، روسیه به نقض حقوق بشر در کریمه متهم شده و از این کشور خواسته شده تا از دامن زدن به درگیری ها با اوکراین خودداری کند. همچنین این بیانیه تاکید دارد که 7 کشور صنعتی کوشش های مسکو برای مشروعیت بخشی به اقدامات خود در زمینه الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه را به رسمیت نشناخته و هرگز هم چنین نخواهد کرد.

گروه 7 در ادامه خواهان حل دیپلماتیک درگیری ها در این منطقه شده و از روسیه خواسته با پیگیری جهت دیپلماتیک زمینه برای اجرایی شدن مجموعه توافقات منعقد شده در مینسک، پایتخت بلاروس را فراهم سازد.

ارتش روسیه در سال 2014 با حمله به شبه جزیره کریمه در سواحل دریای سیاه را که بخشی از قلمرو اوکراین بود، این منطقه را تصرف و پس از آن ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه این منطقه را تحت حاکمیت مسکو قرار داد.

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در روزهای اخیر تاکید نموده اقدام روسیه در قبال کریمه متجاوزانه بوده و ایالات متحده هرگز آن را نمی پذیرد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 فروردین 1400 بروزرسانی: 23 فروردین 1400 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1511

به "گروه 7: هرگز الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه را به رسمیت نمی شناسیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروه 7: هرگز الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه را به رسمیت نمی شناسیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید