2 نوع وام مسکن برای روستایی ها، اقساط 700 هزار تومانی برای ساکنان روستا!

به گزارش مینی ست، به گزارش خبرنگاران، روستاییانی که قصد خرید خانه یا ساخت آن را دارند، می توانند از دو گزینه وام مسکن روستایی استفاده نمایند، یکی طرح دولت برای ساخت چهار میلیون واحد و دیگری وام 100 میلیونی مسکن روستایی است.

2 نوع وام مسکن برای روستایی ها، اقساط 700 هزار تومانی برای ساکنان روستا!

وام 250 میلیون تومانی

در حال حاضر روستاییان می توانند در طرح جهش مسکن ثبت نام نمایند. در این طرح برای روستاییان وام 250 میلیون تومانی در نظر گرفته شده است.

طرح جهش مسکن یک طرح دولتی برای ساخت چهار میلیون واحد مسکن در چهار سال آینده است. یکی از گروه هایی که می توانند در این طرح ثبت نام نمایند روستاییان هستند.

نرخ سود این وام طبق مصوبه شورای پول و اعتبار 18 درصد محاسبه شده، اما وزیر راه اعلام نموده که نرخ این سود برای اقشار کم عایدی کمتر است. یکی از پیش بینی ها این است که وام 250 میلیون تومانی برای روستاییان با نرخ سود 5 درصد محاسبه گردد.

اگر این وام با سود 5 درصد به روستایی ها داده گردد در واقع نوعی از وام قرض الحسنه حساب می گردد. بعلاوه با توجه به اقساط بلندمدت 20 ساله(240 ماهه) به نظر می رسد این وام به صرفه است.

اگر نرخ سود 5 درصد برای این وام مسکن روستایی محاسبه گردد، متقاضیان روستایی باید ماهانه قسط یک میلیون و 650 هزار تومانی بپردازد.

اما اگر این نرخ سود محاسبه نگردد یا شخصی از متقاضیان از نظر دولت جزو دهک های کم عایدی محسوب نگردد این وام را باید با نرخ سود 18 درصد به بانک بازگرداند که در این صورت اقساط آن سه میلیون و 858 هزار تومان محاسبه می گردد.

وام 100 میلیون تومانی

خرداد ماه سال جاری بود که دولت قبل افزایش وام مسکن روستایی به 100 میلیون تومان را به وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مسکن ابلاغ کرد. این وام در سال گذشته 50 میلیون تومان بود.

قبلا مدت بازپرداخت این تسهیلات 15 ساله بود که به 20 سال افزایش یافته است. بعلاوه با توجه به این که نرخ سود این وام 5 درصد است بنابراین اقساط ماهیانه آن به 660 هزار تومان می رسد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 24 آذر 1400 بروزرسانی: 24 آذر 1400 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1849

به "2 نوع وام مسکن برای روستایی ها، اقساط 700 هزار تومانی برای ساکنان روستا!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 نوع وام مسکن برای روستایی ها، اقساط 700 هزار تومانی برای ساکنان روستا!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید