آذربایجان و ایران همکاری در حوزه صنعت را توسعه می دهند

باکو - خبرنگاران - وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان گفت که این کشور و ایران همکاری در حوزه صنعت را توسعه می دهند.

آذربایجان و ایران همکاری در حوزه صنعت را توسعه می دهند

به گزارش بامداد شنبه خبرنگاران، شاهین مصطفی اف روز آدینه در مراسم کلنگ زنی کارخانه مشترک اتوبوس سازی ایران و جمهوری آذربایجان در کوی صنعتی حاجی قابول در 110 کیلومتری جنوب باکو به همراه رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان در جمع خبرنگاران اضافه کرد: روابط دو کشور همانند عرصه های دیگر در حوزه صنعت نیز با موفقیت توسعه خواهد یافت.

وی ادامه داد: برگزاری مراسم کلنگ زنی کارخانه اتوبوس سازی و نیز امضای تفاهمنامه راه اندازی واحد مشترک فراوری تریلی در این کوی صنعتی نیز از جمله گام های برداشته شده در راستای گسترش همکاری دو کشور در حوزه صنعتی است.

وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان گفت: در جریان سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران به باکو و مذاکرات انجام گرفته درباره تاسیس گروه کاری صنعتی در قالب کمیسیون بین دولتی برای همکاری های مالی دو کشور توافق شد.

مصطفی اف توضیح داد: سرپرستی گروه کاری صنعتی را معاونین وزرای دو کشور بر عهده خواهند داشت و این گروه راهکارهای گسترش همکاری های فیمابین در حوزه صنعتی مختلف و اجرای طرح های مشترک جدید در این حوزه را آنالیز خواهد نمود.

وی یادآور شد: در حال حاضر کارخانه مشترک خودروسازی ایران و جمهوری آذربایجان در شهرک صنعتی نفتچالا در 168 کیلومتری جنوب باکو فعالیت دارد و طرح مشترک داروسازی نیز در دست اجرا است.

مصطفی اف طرح های جدید در حوزه پتروشیمی را از دیگر محورهای همکاری با ایران دانست، اضافه کرد: کارآفرینان ایرانی را برای فعالیت در پارک صنعت شیمی شهر سومقایت در 30 کیلومتری شمال باکو دعوت کردیم و گروه کاری صنعتی جدید همه این طرح ها را آنالیز خواهد نمود.

وی گفت: همچنین ایجاد منطقه صنعتی در مناطق مرزی دو کشور را آنالیز می کنیم و بر این باورم که مطالعات در این زمینه منجر به نتایج عملی خواهد شد و در حوزه صنعتی و سرمایه گذاری نیز دستاوردهای جدیدی خواهیم داشت.

وزیر صنعت، تجارت و معدن کشورمان روز گذشته در راس یک هیات مالی برای انجام سفری دو روزه وارد جمهوری آذربایجان شد.

دیدار با الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان، شاهین مصطفی اف وزیر اقتصاد، ساحل بابایف وزیر کار و تامین اجتماعی و صفر مهدی اف رئیس گمرک آذربایجان در برنامه سفر رحمانی گنجانده شده است.

شبد**خاورم ** 337**1455**1379

منبع: ایرنا
انتشار: 18 تیر 1398 بروزرسانی: 26 مهر 1398 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 181

به "آذربایجان و ایران همکاری در حوزه صنعت را توسعه می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آذربایجان و ایران همکاری در حوزه صنعت را توسعه می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید