افزایش صادرات ال پی جی به بالاترین رقم 2 سال گذشته

به گزارش مینی ست، به گفته منابع تجاری، صادرات ال پی جی ایران از جولای تا آگوست در نزدیکی بالاترین رقم 2 سال گذشته یعنی 500 هزار تن در ماه رسید و در ماه سپتامبر نیز افزایش بیشتری خواهد داشت.

افزایش صادرات ال پی جی به بالاترین رقم 2 سال گذشته

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، منابع تجاری به اس اند پی پلاتس گفتند صادرات محموله های ال پی جی ایران در ماه اکتبر به حدود 440 هزار تا 450 هزار تن خواهد رسید.

این درحالی است که این رقم در ماه سپتامبر (ماه پیش از اکتبر) به 556 هزار تن رسیده و عمدتا به آسیا صادر شده بود و انتظار می رود در ماه آینده یعنی نوامبر دوباره افزایش یابد.

این منابع افزودند مقدار صادرات تا 13 اکتبر حدود 220 هزار تن بوده است.

یک منبع تجاری به اس اند پی پلاتس گفت: مقدار صادرات در ماه اکتبر در مقایسه با ماه سپتامبر کمتر خواهد بود. حجم صادرات بین 450 هزار تن در ماه تا 530 هزار تن در ماه در نوسان است.

در صورتی که تواقفی در صادرات صورت نگیرد، مقدار صادرات در ماه نوامبر برابر با ماه سپتامبر تخمین زده شده است.

صادرات ال پی جی ایران در از جولای تا آگوست در نزدیکی بالاترین رقم 2 سال گذشته یعنی 500 هزار تن در ماه رسید و در ماه سپتامبر نیز افزایش بیشتری خواهد داشت. این ارقام به همراه حجم های ماه اکتبر و نوامبر به تامین تقاضا در چین یاری خواهد نمود، زیرا نیروگاه های بیشتری در این کشور پس از گذران دوره تعمیر و نگهداری به مدار باز می گردند.

قیمت ال پی جی در آسیا در حال افزایش است، زیرا با سرد شدن نیم کره شمالی، تقاضا برای سوخت گرمایشی افزایش یافته و نگرانی در خصوص عرضه جهانی گاز وجود دارد.

یک منبع مطلع گفته است ال پی جی ایران با تخفیف خوبی ارائه می گردد و واردات چین سال جاری به علت قیمت رقابتی از ایران افزایش یافته است.

منابع تجاری می گویند ال پی جی ایران با تخفیف 20 دلار در هر تن یا حتی 30 دلار در هر تن نسبت به سایر محموله های غرب آسیا عرضه می گردد.

اما این تخفیف به نسبت تخفیفی که ایران در دور اول تحریم ها در سال 2012 به چین می داد، کمتر است. پکن در آن موقع ال پی جی ایران را با تخفیف 40 تا 50 دلار در هر تن خریداری می کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 آبان 1400 بروزرسانی: 22 آبان 1400 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1817

به "افزایش صادرات ال پی جی به بالاترین رقم 2 سال گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش صادرات ال پی جی به بالاترین رقم 2 سال گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید