افزایش نرخ دلار و تاثیر آن بر قیمت مسکن

به گزارش مینی ست، به گفته کارشناس اقتصاد مسکن، افزایش 15 درصدی نرخ دلار ابتدا روی بازارهای نقدشونده همچون طلا تأثیر می گذارد و با فاصله زمانی معینی به رشد در بخش مسکن منجر خواهد شد.

افزایش نرخ دلار و تاثیر آن بر قیمت مسکن

جهت دریافت خدمات طراحی ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

محمدمهدی مافی اضافه نمود: چند عامل اجتماعی و مالی در بازار مسکن معین کننده است و به طور معمول افزایش نرخ تورم در بازارهایی همچون سکه و ارز، که نقدشوندگی بالایی دارند، به سرعت تأثیر می گذارد و این میزان تورم با فاصله زمانی در بخش مسکن نیز ایجاد خواهد شد. بر این اساس پیش بینی می گردد افزایش 15 درصدی نرخ دلار از 3600 به 4200 تومان در سال آینده روی قیمت مسکن تأثیر بگذارد.

وی اضافه نمود: در سه ماهه پایانی سال جاری نیز بازار مسکن رونق بیشتری خواهد یافت و با همین فرایند افزایش ملایم قیمت ها در واحدهای ارزان قیمت که متقاضی بیشتری دارند شاید حدود 12 درصد با تورم روبه رو شوند. این درحالی است که در بخش املاک گران، رشد قیمت چندانی انتظار نمی رود.

در همین ارتباط بخوانید:

برداشتی کوتاه از تاثیر دلار بر قیمت مسکن در سال 97

این کارشناس اقتصاد مسکن درباره احتمال فشار تقاضا بر بازار مسکن در سال آینده گفت: میزان تقاضا و میزان مسکن موجود یکی از مؤلفه های مؤثر در بازار مسکن است. با توجه به آمارها، درحالی که مسکن موجود نسبت به تعداد خانوارها کم نیست، با این وجود حدود 20 میلیون نفر از جمعیت کشور بدمسکن هستند. این نشان می دهد که میان فراوری مسکن و توان خریداران فاصله وجود دارد.

اقتصاد آنلاین

منبع: پیام دلتا
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 842

به "افزایش نرخ دلار و تاثیر آن بر قیمت مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش نرخ دلار و تاثیر آن بر قیمت مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید