بیشتر آمریکایی ها شرایط مرزی را بحرانی می دانند

به گزارش مینی ست، نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می دهد بیشتر رای دهندگان آمریکایی شرایط فعلی در مرز این کشور را بحرانی ارزیابی می کنند.

بیشتر آمریکایی ها شرایط مرزی را بحرانی می دانند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، تازه ترین نظرسنجی مشترک هیل-هریس ایکس حاکی است بیشتر رای دهندگان آمریکایی معتقدند شرایط مرزی بحرانی است و باید سریعا به این شرایط رسیدگی شود.

بر اساس این گزارش 76 درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی که طی روزهای 19 تا 22 مارس اجرا شده، گفته اند که افزایش چشمگیر مهاجران و پناهجویان در مرزهای آمریکا یک شرایط بحرانی را ایجاد کرده که باید فورا به آن رسیدگی شود.

در مقابل، 24 درصد رای دهندگان آمریکایی نیز گفته اند که شرایط به گونه ای است که می توان بعدا نیز به آن رسیدگی کرد.

87 درصد جمهوریخواستار، 73 درصد مستقل ها و 66 درصد دموکرات ها گفته اند که شرایط فعلی در مرز جنوبی آمریکا یک بحران فوری و اضطراری است.

دولت بایدن با نقدها گسترده ای به خاطر افزایش فزاینده مهاجران و پناهجویان در مرزهای آمریکا روبرو شده است.

این در حالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا نیز از سیاست های مهاجرتی و مرزی دولت بایدن به شدت انتقاد کرده است.

ترامپ در اظهاراتی گفت: دولت من امن ترین مرزها در تاریخ این کشور را به دولت بایدن تحویل داد ولی سیاست های نادرست مقام های فعلی موجب شرایط فعلی در مرزهای جنوبی ما شده است.

وی در ادامه افزود: دولت بایدن تنها ظرف مدت چند هفته یک غرور و افتخار ملی را به یک فاجعه ملی تبدیل کرده است.

شبکه سی بی اس نیز گفت: تعداد بچه ها مهاجر در بازداشتگاه های مرزی آمریکا به بیش از 15 هزار نفر رسیده است.

این شبکه خبری گزارش داده است که بچه ها مهاجر بدون همراه بیش از 136 ساعت است که در بازداشتگاه های مرزی نگهداری می شوند و این در حالی است که مطابق قوانین امریکا، بچه ها مهاجر بدون همراه نباید بیشتر از 72 ساعت در این مراکز باشند.

جمهوریخواستار معتقدند که دور شدن دولت بایدن از سیاست های مهاجرتی ترامپ عامل اصلی هجوم مهاجران به مرزهای آمریکا است.

با این حال، فعالان حقوق مهاجران و پناهجویان و روزنامه نگاران و خبرنگاران خواستار شفافیت و تحقیق بیشتر درباره شرایط بچه ها مهاجر بدون همراه در بازداشتگاه های مرزی آمریکا هستند. تا به امروز هیچ تصویر یا فیلمی از مراکز بازداشت و نگهداری بچه ها مهاجر بدون همراه در مناطق مرزی آمریکا منتشر نشده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 فروردین 1400 بروزرسانی: 26 فروردین 1400 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1516

به "بیشتر آمریکایی ها شرایط مرزی را بحرانی می دانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیشتر آمریکایی ها شرایط مرزی را بحرانی می دانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید