ایجاد بیش از 57 هزار شغل جدید از ابتدای سال جاری در خراسان رضوی

به گزارش مینی ست، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی گفت: از ابتدای سال تاکنون بر اساس آمار سامانه رصد 57 هزار و 672 اشتغال جدید استان ایجاد گردیده است .

ایجاد بیش از 57 هزار شغل جدید از ابتدای سال جاری در خراسان رضوی

به گزارش مینی ست و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، قربان میرزایی با بیان این مطلب، اظهار کرد: این رقم معادل 52 درصد اشتغال برنامه ریزی گردیده استان است. بر اساس برنامه ریزی انجام گردیده هدف گذاری سال جاری استان برای ایجاد 110 هزار اشتغال جدید است.

وی عنوان نمود: این اشتغال ها در بخش های مختلف کشاورزی، صنعتی، خدماتی و گردشگری، فناوری و ... در قالب طرح های مختلف از اشتغال فراگیر، توسعه اشتغال روستایی، اشتغال های خرد و خانگی و اشتغال های حمایتی ایجاد گردیده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه از 4037 نفر سهمیه معین گردیده برای استان در طرح مهارت آموزی نیز تا کنون 1200 نفر در واحدهای تولیدی و صنعتی استان مشغول بکار گردیده اند.

میرزایی در ادامه با اشاره به اهمیت طرح توسعه اشتغال روستایی و تسهیلات خوب با سود پایین این بخش برای تحصیل دانش آموختگان به ویژه در حوزه روستایی اضافه نمود: از سهمیه 610 میلیارد تومانی اولیه استان نیمی از آن تخصیص یافته که تا کنون 176 میلیارد تومان از این تسهیلات در استان جذب گردیده است.

وی گفت: در واقع با جذب 70 درصدی اعتبارات ابلاغی، خراسان رضوی رتبه نخست کشور را در این حوزه داراست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی اضافه نمود: از محل این تسهیلات که به 2438 طرح اعطا گردیده تاکنون 5311 شغل جدید ایجاد گردیده است.

میرزایی بیان نمود: در ادامه از افزایش سقف اختیار استان در تصویب طرح های توسعه اشتغال روستایی از 6 میلیارد تومان به 10 میلیارد تومان بوده این امر خود به استفاده بیشتر استان از ظرفیت های موجود و تسهیل امور یاری می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 دی 1397 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 49

به "ایجاد بیش از 57 هزار شغل جدید از ابتدای سال جاری در خراسان رضوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد بیش از 57 هزار شغل جدید از ابتدای سال جاری در خراسان رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید