ایران و آمریکا علیه روسیه

به گزارش مینی ست، محمدابراهیم امامی سخنگوی فدراسیون کشتی درباره اظهارات دکتر بابک شادگان رییس کمیته پزشکی اتحادیه جهانی کشتی مبنی بر مخالفت جدی ایران و آمریکا با طرح روسیه برای برگزاری رقابت های جهانی بزرگسالان در سال 2020، اظهار کرد: این موضوع کاملا درست است و روس ها شدیدا پیگیر برگزاری رقابت های جهانی در سال 2020 هستند. در مقابل، ایران و آمریکا نیز در جهت لزوم حفاظت از سلامت ورزشکاران، صراحتا مخالفت خود را با برگزاری این رقابت ها در سال 2020 به اتحادیه جهانی اعلام نموده اند.

ایران و آمریکا علیه روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

او در پاسخ به این سوال که چرا فدراسیون ایران مخالف برگزاری مسابقات دنیای در رده های سنی پایه نیست، توضیح داد:اتحادیه دنیای قرار است در نیمه دوم مرداد ماه در این خصوص تصمیم گیری نهایی را داشته باشد. ما مخالف برگزاری رقابت های دنیای 2020 در رده های دیگر نیستیم، اما با توجه به اینکه سال آینده المپیک در پیش است و از سوی دیگر نیز زمان زیادی نداریم، ضروری است کشتی گیران پس از ماه ها تمرینات خارج از اردو، ابتدا به شرایط مناسب بدنی برسند و پس از آن با اجرای چرخه انتخابی تیم های ملی، برای شناخت ترکیب تیم های ملی اقدام کنیم.

سخنگوی فدراسیون کشتی با تاکید بر اینکه اولویت کشتی ایران کسب موفقیت در المپیک 2021 توکیو است، گفت: در شرایط فعلی شیوع ویروس کرونا و همچنین در پیش بودن المپیک، نمی توانیم سلامت ورزشکارانمان را با حضور در رقابت های دنیای به خطر بیندازیم. شرایط کشور ما، آمریکا و دیگر نقاط دنیا بدلیل شیوع کرونا مساعد نیست و باید ابتدا در جهت حفاظت از سلامت کشتی گیرانمان برنامه ریزی کنیم. به اعتقاد ما برگزاری رقابت های دنیای، سلامت کشتی گیران را به خطر می اندازد.

وی در پاسخ به این سوال که اگر اتحادیه دنیای رای به برگزاری این رقابت ها بدهد، موضع ایران چه خواهد بود، اعلام کرد: تصمیم گیری در اینباره پس از اعلام نظر قطعی اتحادیه دنیای کشتی خواهد بود. پس از اینکه اتحادیه دنیای کشتی نظر خود را اعلام کند، ما نیز درباره آن فکر خواهیم کرد تا بهترین تصمیم را اتخاذ کنیم.

منبع: فرارو
انتشار: 7 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1051

به "ایران و آمریکا علیه روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران و آمریکا علیه روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید