تروئیکای اروپایی از گزارش ضدایرانی آژانس قدردانی کرد

به گزارش مینی ست؛ سه کشور اروپایی آلمان، فرانسه و انگلیس با صدور بیانیه ای از گزارش اخیر دبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی قدردانی کردند.

تروئیکای اروپایی از گزارش ضدایرانی آژانس قدردانی کرد

با ما سفر کنید و با تور دور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

این بیانیه را وبگاه رسمی دولت انگلیس منتشر نموده و در آن سه کشور اروپایی با اشاره به اقدامات اجرا شده درباره برجام طی چند ماه گذشته، همچنین مدعی شده اند اقدام آنها در کلید زدن ساز و کار موسوم به مکانیسم حل اختلاف در برجام از روی حسن نیت بوده است.

کشورهای اروپایی افزودند که این تصمیم به معنای قدم گذاشتن در جهت اتوماتیکِ منتهی به شورای امنیت سازمان ملل نبود.

در این بیانیه آمده است: ما از آژانس انرژی اتمی به دلیل انجام مأموریت خود به صورت بی طرفانه و حرفه ای در زمینه راستی آزمایی اجرای برجام توسط ایران تشکر می کنیم.

آنها همچنین مدعی حمایت از حفظ برجام شده و آورده اند: ما به عنوان مشارکت کننده در برجام بر حمایت و تعهدمان برای همکاری در جهت حفظ و اجرای کامل این توافق تاکید داریم.

این بیانیه با متهم کردن ایران به نقض برجام، می افزاید: ما به شدت از نقض تعهدات هسته ای توسط ایران که پیامدهای جدی و برگشت ناپذیر اشاعه ای داشته نگران هستیم.

سه کشور اروپایی در بیانیه خود مدعی شدند: تروئیکای اروپا با توجه به انجام اقدامات مغایر با برجام توسط ایران، روز 14 ژانویه مکانیسم حل و فصل اختلاف در برجام را فعال کرد. ما این اقدام را از روی حسن نیت و به امید یافتن راهکاری دیپلماتیک جهت حرکت رو به جلو، در حین حفظ توافق انجام دادیم.

در این بیانیه آمده است: ما به صراحت گفته ایم که هدف کلی ما یافتن راهکاری دیپلماتیک برای بازگرداندن ایران به پایبندی [به توافق] است و این تصمیم به معنای قدم گذاشتن در جهت اتوماتیکِ منتهی به شورای امنیت سازمان ملل نبود. ما ایران را به تعامل سازنده در این خصوص طی رایزنی های جدی با ما و طرف های باقی مانده در برجام ترغیب می کنیم.

تروئیکای اروپایی به ابراز تاسف از خروج آمریکا از برجام بسنده نموده و افزودند: ما در ابراز تأسف و نگرانی در مورد خروج آمریکا از برجام و از جمله عدم تمدید معافیت های تحریمی مربوط به پروژه های منع اشاعه که از بخش های کلیدی برجام بوده و به تأیید قطعنامه شماره 2231 شورای امنیت رسیده همیشه صراحت داشته ایم.

آنها همچنین مدعی شدند که به عنوان تروئیکای اروپا، برطرف تحریم ها به نحو موردانتظار در برجام را ادامه داده و با اجرایی کردن کامل اینستکس کوشش هایی اضافه جهت تسهیل تجارت مشروع با ایران انجام داده اند.

طرف های اروپایی برجام در سرانجام مجدداً از آژانس بین المللی انرژی اتمی به دلیل صدور گزارش فصلی خود در مورد اجرای برجام توسط ایران تقدیر کردند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1025

به "تروئیکای اروپایی از گزارش ضدایرانی آژانس قدردانی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تروئیکای اروپایی از گزارش ضدایرانی آژانس قدردانی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید