ثبت نام 632 هزار نفر در سامانه نهضت ملی مسکن

به گزارش مینی ست، بر اساس تازه ترین آماری که از سوی وزارت راه و شهرسازی اعلام شده است، بیش از 632 هزار نفر در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند.

ثبت نام 632 هزار نفر در سامانه نهضت ملی مسکن

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، وزارت راه و شهرسازی با راه اندازی سامانه ثمن یک ماه بعد از ابلاغ قانون جهش تولید مسکن، ثبت نام از متقاضیان مسکن را شروع کرد.

متقاضیان واقعی می توانند با مراجعه به سایت saman.mrud.ir با داشتن چهار شرطِ تاهل و سرپرست خانوار بودن، حداقل سابقه 5 سال سکونت در شهر مورد تقاضا، فاقد مالکیت خصوصی و در نهایت عدم استفاده از امکانات دولتی از اول پیروزی انقلاب در حوزه مسکن، نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

بانوان مجرد بالای 35 سال سن، معلولان جسمی و حرکتی با 20 سال سن، می توانند در قانون جهش تولید مسکن (نهضت ملی مسکن) مشارکت داشته باشند.

طبق تازه ترین آماری که ارایه شده است 632 هزار و 200 نفر در سامانه نهضت ملی مسکن که اجرای قانون جهش تولید مسکن نیز نامیده می شود، ثبت نام کرده اند و که ثبت نام تا 28 آبان ادامه دارد.

بر اساس اعلام معاونت مسکن و ساختمان، تمامی تجارب طرح های حمایتی قبل که از طریق دولت انجام شده در این طرح مورد استفاده قرار می گیرد تا دوباره اگر کمبود و ایرادی وجود داشته، تکرار نشود و چنانچه نکات مثبتی دارند در اجرای طرح تازه تقویت شوند.

سامانه ثمن 28 مهرماه و یک ماه بعد از ابلاغ قانون جهش تولید مسکن از طریق رییس دولت سیزدهم ابلاغ شد. بنا بر اعلام معاون مسکن و ساختمان، پایش همزمان با ثبت نام و در مراحل مختلف انجام می شود. بعد از پایش اولیه و احراز شرایط، پذیرفته شدگان برای مراحل دیگر پایش به ادارات کل راه و شهرسازی استان برای بررسی سابقه 5 سال سکونت معرفی می شوند و در نهایت با تایید نهایی، برای دریافت تسهیلات و همچنین باز کردن حساب مسدودی به نام خود نزد بانک تسهیلات دهنده معرفی خواهند شد.

گفتنی است ساخت و تحویل 4 میلیون واحد مسکونی در طی چهار سال و در طول فعالیت دولت سیزدهم انجام خواهد شد.

آنطور که رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی گفته است: اگر بخواهیم به برنامه زمانبندی که تحویل 4 میلیون واحد مسکونی تا پایان دولت سیزدهم است برسیم، باید احداث 2 میلیون واحد مسکونی را شروع کنیم، چون ساخت مسکن یک سال و نیم تا 2 سال طول می کشد. حدود 600 هزار واحد مسکونی را در این طرح مردم (بخش خصوصی) می سازد و حدود 400 هزار واحد مسکونی باید از سوی دولت ساخته شود.

قصد دولت سیزدهم بر این است که با ساخت چهار میلیون واحد مسکونی، کسری مسکن در کشور را جبران کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 آذر 1400 بروزرسانی: 10 آذر 1400 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1834

به "ثبت نام 632 هزار نفر در سامانه نهضت ملی مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام 632 هزار نفر در سامانه نهضت ملی مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید