حبیبی: علوم شناختی در رفتار و نحوه عملکرد مغز تأثیرمستقیم دارد

به گزارش مینی ست، رئیس دانشگاه خوارزمی گفت: علوم شناختی حاصل یکی از زمینه های توسعه علوم انسانی و پیوند آن با فیزیولوژی مغز انسان است که اثرات مستقیم و مفیدی در رفتار و نحوه کنترل عادات و عملکرد مغز دارد.

حبیبی: علوم شناختی در رفتار و نحوه عملکرد مغز تأثیرمستقیم دارد

عزیزالله حبیبی رئیس دانشگاه خوارزمی در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مینی ست با اشاره به نقش محوری علوم شناختی در کارکرد مغز گفت: به عقیده من رشته علوم شناختی تلفیقی از علوم انسانی و علوم پایه است که اثرات مثبتی در رفتار و کنترل عملکرد مغز دارد که می تواند آینده علمی را با تغییرات زیادی رو به رو کند.

بدون شک آینده علمی بر مبنای علوم شناختی خواهد بود

وی افزود: بدون شک آینده علمی بر مبنای علوم شناختی خواهد بود چرا که بسیاری از کشورها نیز در این حوزه نه تنها سرمایه گذاری زیادی کردند بلکه به پیشرفت های قابل توجهی دست یافته اند.

علوم شناختی جهتی برای رسیدن به دانشگاه نسل 3 و 4 است

حبیبی شرح داد: از آنجایی که علوم شناختی حاصل یکی از زمینه های توسعه علوم انسانی و پیوند آن با فیزیولوژی مغز انسان است باید همه مراکز علمی در رسیدن به دانشگاه نسل 3 و 4 خیز عظیمی برای رشته های بین رشته ای بردارند که همین علوم شناختی یکی از راه های این جهت است.

معتقدم علوم شناختی باعث توان افزایی می شود

وی ادامه داد: معتقدم علوم شناختی باعث توان افزایی می شود که مسائل مختلف را علمی تر مورد بررسی قرار می دهد از طرفی در دانشکده روان شناسی دانشگاه خوارزمی 2 عضو هیأت علمی به طور مشخص بر روی علوم شناختی کار می کنند که در این رابطه ما به سمت ترویج این رشته گام برداشته ایم.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 405

به "حبیبی: علوم شناختی در رفتار و نحوه عملکرد مغز تأثیرمستقیم دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حبیبی: علوم شناختی در رفتار و نحوه عملکرد مغز تأثیرمستقیم دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید