دولت هند سه طلاقه کردن زنان مسلمان را جرم گفت

به گزارش مینی ست، دولت هند روز چهارشنبه دستورالعمل ویژه ای را به تصویب رساند که سه طلاقه شدن زنان مسلمان را ممنوع و آن را جرم قابل پیگرد قانونی اعلام می نماید.

دولت هند سه طلاقه کردن زنان مسلمان را جرم گفت

به گزارش مینی ست، به نقل از یورونیوز، این تصمیم پس از آن گرفته شد که دولت نتوانست طرحی را با همین موضوع از مسیر پارلمان به قانون تبدیل کند.

دادگاه عالی هند در اوت سال گذشته میلادی و در پی اعتراضات زنان مسلمان اعلام نموده بود قانونی که به مردان مسلمان اجازه می دهد تا زنانشان را صرفا با سه بار ادای کلمه طلاق به زبان عربی طلاق دهند، بر خلاف قانون اساسی هند است.

بر این اساس، دولت هند نیز به دنبال آن بود تا با تصویب قانونی در این باره، به صراحت این کار را ممنوع و به جرمی تبدیل کند که نمی توان هیچ قرار وثیقه ای نیز در قبال آن دریافت کرد.

راوی شانکار، وزیر دادگستری هند روز چهارشنبه گفت که دولت رأی دادگاه عالی را یک بار دیگر تایید کرد زیرا با وجود رأی دادگاه، باز هم این تخلف در هند انجام می شد.

بر اساس دستورالعمل جدید دولت، از این به بعد متخلفان بازداشت گردیده و پس از محاکمه نیز به دست کم سه سال زندان محکوم می شوند.

برخی این دستورالعمل را که در حمایت از حقوق زنان مسلمان تهیه گردیده، کوشش نارندرا مودی نخست وزیر هند برای جلب نظر زنان مسلمان دارای حق رأی توصیف نموده اند.

نارندرا مودی ماه گذشته خطاب به زنان خاطرنشان کرد که تا زمانی که در این باره عدالت حاکم نشود، از کوشش دست برنمی دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 دی 1397 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 47

به "دولت هند سه طلاقه کردن زنان مسلمان را جرم گفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت هند سه طلاقه کردن زنان مسلمان را جرم گفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید