روش آلمان ها برای آماده کردن خودرو در فصل زمستان

به گزارش مینی ست، آماده سازی خودرو برای فصل زمستان یکی از جدی ترین مواردی است که هر راننده باید رعایت کند. این کار آن قدر جدی و مهم است که به هیچ عنوان شوخی بردار نیست. با این حال یک تیم آلمانی با روشی طنزآمیز به بین مراحل آماده سازی خودرو برای فصل زمستان پرداخته اند که مشاهده آن خالی از لطف نیست.

روش آلمان ها برای آماده کردن خودرو در فصل زمستان

با تور آلمان بهار از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

آماده سازی مرحله به مرحله با روش آلمانی

لاستیک خودرو مهم ترین بخش این وسیله نقلیه در زمستان محسوب می گردد. داشتن یک موتور قوی بدون لاستیک مناسب کاملا بلا استفاده خواهد بود و باید فرآیند انتقال قدرت به درستی صورت گیرد. بعضی از رانندگان تصور می نمایند لاستیک های معمولی که به تایر تابستانی مشهور هستند، در زمستان نیز کارایی دارند. این تفکر از اساس اشتباه است. علاوه برآن نباید فکر کنید که لاستیک های زمستانی برف شکن هستند و می توانید با خیال راحت به دل طوفان بزنید.

پس از تعویض تایرهای تابستانی با لاستیک های زمستانی، می بایست سیستم ترمز خودرو را مورد بازبینی قرار دهید. لنت ترمز و روتور ترمز می بایست عملکرد کاملا دقیقی داشته باشند، چرا که متوقف کردن خودرو با لنت های فرسوده در زمستان امکان پذیر نخواهد بود.

مرحله بعدی بازرسی زمستانی به مایعات درون خودرو مربوط می گردد. این مایعات حکم خون موجود در رگ های انسان را دارند و باعث زنده ماندن خودرو می شوند. مایعات خودرو نظیر روغن موتور، روغن ترمز و شیشه شوی باید به صورت مداوم تعویض شوند و همواره سطح آن ها چک گردد. روغن ترمز و روغن موتور خودرو از اساسی ترین پایه های سلامت خودرو هستند.

جاده ها و خیابان ها در زمستان گلی هستند، بنابراین شیشه خودرو شما در این فصل به راحتی کثیف خواهد شد. از این رو باید تیغه های مناسبی را برای برف پاک کن های خود در نظر بگیرید. برای راننده مهم است که بتواند دید مناسبی نسبت به جلو داشته باشد و به همین دلیل برف پاک کن های قدیمی مناسب اجرای این وظیفه نخواهند بود. در خاتمه ذکر این نکته لازم است که اگر شما از خودرو خود به خوبی مراقبت کنید، خودرو نیز مراقب شما خواهد بود.

منبع: MOTOR1

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 21 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 747

به "روش آلمان ها برای آماده کردن خودرو در فصل زمستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش آلمان ها برای آماده کردن خودرو در فصل زمستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید